19 Eylül Gaziler Günü Törenle Kutlandı

Bodrum’da, 19 Eylül Gaziler Günü, düzenlenen törenle kutlandı. Bodrum Belediye Meydanı’nda Atatürk heykeline çelenk sunulması ile başlayan törende, saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşı okundu.Törene, Bodrum Kaymakamı Mehmet Gödekmerdan, Bodrum Belediye Başkan Vekili Taner Uslu, Bodrum Garnizon Komutanı Vekili İstihkam Yüzbaşı Murat Açıkbaş,   gaziler, bazı siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. Bazı gazi yakınlaırıda törende yer aldı.

Törende günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapan TÜMGAZİDER Bodrum Şubesi Başkanı, Kıbrıs Gazisi Hasan Külcü gaziler gününü kutlamanın gurur ve heyecanı içinde olduklarını söyledi.

Konuşmasında “Ülkemiz bugün, dün olduğundan daha fazla iç ve dış hain odakların yoğunlaşan tehdidi altındadır” diyen Külcü, “15 Temmuz’da, Türk Silahlı kuvvetlerinde yuvalanan millet ve Cumhuriyet düşmanı hainler darbe teşebbüsünde bulunmuşladır. Bu darbe teşebbüsü, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin gerçek vatansever askerleri, emniyet teşkilatımızın ve asil milletimizin kahraman evlatları tarafından önlenmiştir. Türk Milleti, bağımsızlığı söz konusu olunca daha sıkı kenetlenmeyi bilmiştir. Bağımsızlığımıza göz dikilmesine ne biz,  nede bizden sonraki nesiller hiçbir zaman müsaade etmeyecektir” ifadelerini kullandı.

Törenin ardından gaziler bazı ziyaretlerde bulundu. Bodrum Kaymakamı Mehmet Gödekmerdan, kaymakamlık toplantı gazilerle bir araya geldi. Şehit aileleri ve gazilerin ihtiyaçlarının  hemen karşılaşması yönünde devletten sürekli olarak talimat geldiğini söyleuen Gödekmerdan,  bu konuda gerekli çalışmayı yaptıklarını belirtti.

Haber – Osman Uras

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.