Çağdaş Eğitim…

Çağdaş Holding Birim Amirleri Ve Departman Yöneticilerine Zaman Yönetimi Eğitimi Verildi…
Kurumsallaşma çalışmaları kapsamında eğitmen Ceki Benalkabes tarafından Swissotel Resort Bodrum Beach konferans salonunda “Stres ve Zaman Yönetimi” eğitimine toplam 25 kişi katıldı. Çağdaş Holding İdari işler müdürü Engin Çetinay’ın organizasyonunda yapılan eğitim gün boyu sürdü.
Zamanı verimli kullanmanın önemini anlatarak eğitime başlayan Benalkabes zamanı etkin kullanma, zaman yönetiminin önemi, iş planlaması, işte öncelikleri belirleme gibi birçok konuda bilgi verdi. Yaklaşık 2 bölümden oluşan ve bir gün süren eğitime Çağdaş Holding çalışanları da soruları ile katkı sağladı…
KEYİFLİ BİR EĞİTİM…
Thomas Türkiye Satış Direktörü Ceki Benalkabes verdiği eğitim 2 bölümden oluştu. Bölüm arasında bir açıklamada bulunan Benalkabes; “İlk bölümde zaman yönetiminden, içsel- dışsal düşmanlar ile kurumsal düşmanlardan bahsettik. Zamanı nasıl değerlendiririz, nasıl plan yapabiliriz konularında uygulamalı olarak fikir alışverişinde bulunduk. Öncelikler nelerdir konu başlıklarını ilk yarım gün boyunca işledik” dedi.
2. Yarım gün ise içsel düşmanlar konusunu işleyen eğitmen Benalkabes, davranış yapısından gelen kişisel düşmanları anlattı. Stres yönetimine değinilen eğitimde; Stresi ve zamanı nasıl yönetiyoruz, nerede zorlanıyoruz, niye zorlanıyoruz konuları da ele alındı. Thomas Türkiye Satış Direktörü Ceki Benalkabes; “Çok keyifli zaman geçirdiğim bu eğitimde Çağdaş Holding çalışanları ile hiç zorlanmadan yaptığımız birebir örnekli çalışmalar ile bu eğitimin faydalı olduğuna inanıyorum” dedi
KALİTE STANDARTINI ARTIRMAK İÇİN…
Holding Emlak Satış Pazarlama sorumlusu Şenol Kamber eğitim sonrası yaptığı açıklamada; “Her şeyden önce İdari işler müdürümüz Engin Çetinay’a böylesi güzel bir organizasyonu tertiplediği için teşekkür ederiz. Buradaki eğitimin amacında kişilik envanterini kullanarak, kişiler üzerindeki farklılığı üretebileceğimizi öğrendik. Eğitimin en sonunda ben ve ekip arkadaşlarım hedeflenen bireysel farkındalığı artırmak ve kişinin kendisini daha iyi tanımasını sağlamak konusunda ayrıca bilgilendik” dedi
Holding İdari işler müdürü Engin Çetinay; bu gibi eğitimlerle kurum olarak hizmette kalite standartlarını daha da arttırmayı amaçladıklarını, birim amirlerine verilen eğitimleri önemsediklerini belirterek; “Personelimizin çalışma verimini arttırmayı hedefliyoruz. Çünkü çalışma arkadaşlarımıza ve kurumumuza önem veriyoruz. Ayrıca Çağdaş Holding olarak hizmet veren personelimizin gelişimi için de zaman zaman çeşitli eğitimler düzenliyoruz. Personele yönelik bu tür eğitimlerimiz 2017 yılı içinde de düzenli olarak devam edecektir” diye konuştu.
KONU BAŞLIKLARI UYGULAMALI OLARAK ANLATILDI…
Eğitimde gün boyu devam eden konu başlıkları ise şu şekilde gelişti: Zaman nedir – zaman neden önemlidir? Zaman yönetimi nedir – zaman yönetimi neden önemlidir? Zaman yönetimine nereden başlamalıyız? Ben & Zaman yönetimi – Beyin Jimnastiği Zamanı nasıl daha iyi yönetiriz? Zamanı daha iyi yönetmenin sonuçları ne olur? Zamanı kimler kötü yönetir?
Thomas danışmanlık firmasının 60 ülkede bürosu bulunmakta ve Türkiye sorumlusu Ceki Benalkabes 14 yıldır satış direktörü ve eğitmen olarak Thomas’ta görev yapmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir