Süslenip Pedal Çevirdiler

Bodrum’da  “Süslü Kadınlar Bisiklet Turu” düzenlendi.

Bisiklet kullanımını teşvik etmek ve kadınların günlük kıyafetleri ile bisiklet kullanabileceğine göstermek amacıyla düzenlendiği belirtilen etkinlikte renkli görüntüler oluştu. Bodrum Kalesi  önünde bir araya gelen bisikletli kadınlara, bisiklet derneklerine üye erkeklerde destek verdi. Tura katılan kadınlar kendilerinin yanı sıra bisikletlerine de rengarenk süslediği gözlendi.

Bodrum’daki etkinliğin organizasyonu yapan Burcu Gelegen gazetecilere yaptığı açıklamada,  Avrupa Hareketlilik Haftası kapsamında yapılan “Dünya Otomobilsiz Kentler Günü’ne vurgu yapmak için  bir araya geldiklerini söyledi.

Süslü Kadınlar Bisiklet Turu’nun farklı kentlerde 4 yıldır düzenlendiğini işaret eden Gelegen “ Bu sene 28 farklı şehri kapsıyor. Bodrum’da 2’ncisi  bu yıl düzenleniyor. Amacımız, kadınların  günlük kıyafetleri ile de rahatça bisiklete binebildiğini göstermek ve kadınları bisiklet binmeye teşvik etmek  istiyoruz. Yollar sadece motolu taşıtlat ait değildir” dedi.

100’ün üzerinde bisikletli,  yapılan açıklamanın ardından pedal çevirmeye başladı.  Bisikletliler,  Belediye Meydanı, Neyzen Tevfik Caddesi,   Cafer Paşa Caddesi, Turgutreis Caddesi, Otagar Kavşağı, Cevat Şahir Caddesi, Cumhuriyet Caddesi güzergahında yaklaşık 5 kilometre yol kat etti.  Tur boyunca yol kenrındaki vatandaşlarda alkışları ile  destek verdiği bisikletliler, “Araban in bisiklete bin”, Gaz yok duman yok çok sağlıklı çok” şeklinde slogan attı.

Haber – Osman Uras

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir