The Bodrum Cup Başlıyor

Yelken dünyasının en önemli yarışlarından biri olan The Bodrum Cup Yelken Yarışları 28’inci kez

yerli ve yabancı deniz tutkunları ve konuklarıyla ile buluşacak.

The Bodrum Cup ahşap yelkenli tekne yarışları yelkencilerin yoğun katılımıyla Türkiye ve Yunanistan’da deniz ve kara etkinlikleri ile bir festival şeklinde gerçekleştirilecek.

Era Bodrum Yelken Kulübü’nün 1989’da başlattığı The Bodrum Cup Yelken Yarışları’nda bu yıl                            100 tekne ve 1500 yelkenci yarışacak.  Bu yıl 28’incisi düzenlenen ve bir Bodrum geleneği haline gelen The Bodrum Cup’a 5000 katılımcı bekleniyor. The Bodrum Cup’ta dünyadaki benzer organizasyonlardan farklı olarak denizciler konuklarıyla birlikte yarışabilecekler. Kabin kiralanarak da yarışa dahil olunabilen The Bodrum Cup’a guletlerin yanı sıra IRC, triandil, geleneksel ve diğer yelkenli kategorilerinde de katılım sağlanıyor.

Bodrum’un tanıtımına, yatçılığa, ülke turizmine,  doğanın ve koyların korunmasına da katkıda bulunan turizmin markalaşmış ve geleneğe dönüşmüş etkinliği The Bodrum Cup, 17 Ekimde kortej yürüyüşü ve kampana töreni ile başlayacak. Yelken yarışlarının yanı sıra fotoğraf yarışması, yemek yarışması, kostüm yarışması, söyleşiler gibi pek çok etkinliğin de yer aldığı bir hafta boyunca katılımcılar unutulmaz anlar yaşayacak.  The Bodrum Cup; 22 Ekimde ödül töreni ve konser ile sona erecek.

Her yıl deniz tutkunlarının merakla beklediği, yelken, deniz, marina, mavi yolculuk dünyasının önemli yarışlarından biri olarak kabul edilen, Uluslararası  The Bodrum Cup yarışları, bu yıl Palmarina Bodrum ana sponsorluğunun yanı sıra Bodrum Belediyesi, TAV Passport, Technogym destekleriyle Bodrum’dan başlayıp, Gümüşlük, Leros, Yalıkavak Palmarina ve Bodrum olmak üzere 5 etaptan oluşacak.
Yarış takvimi ve rotası:

17  Ekim Bodrum – The Bodrum Cup Kortej, Kampana Töreni ve Açılış Partisi

18  Ekim  Bodrum – Gümüşlük Etabı

19  Ekim Gümüşlük – Leros Etabı -Mavi Yolculuk Mutfağı Yemek Yarışması ve Akustik konser

20  Ekim Leros –  Leros Etabı

21  Ekim Leros – Yalıkavak Palmarina Bodrum Etabı Konser ve kıyafet yarışması

22  Ekim Yalıkavak -Bodrum Etabı – Ödül Töreni, Kapanış Partisi ve Konser

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir