Vali Çiçek “Turizmciler Geleceğe Karamsar Bakmamalı”

Muğla Valisi Amir Çiçek, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ile Ukraynalı tur operatörü Travel Professional Group (TPG) çalışanları ve seyahat acenteleri ile Bodrumda bir otelde düzenlenen istişare toplantısına katıldı.
Muğla Valisi Amir Çiçek burada yaptığı konuşmada bu yıl Muğla’ya Ukrayna’dan 80 bine yakın turistin geldiğini söyleyerek, bu rakamın yılsonuna kadar 100 bine kadar ulaşmasını beklediklerini ifade ederek, “Ukrayna gecesiyle ilgili bir toplantıdayız. Bizlere teşekkür belgeleri verildi. Çünkü Ukraynalı misafirlerimiz ilimizden memnun. 2017 yılında özellikle turizmin pazar alanlarını genişletmek istiyoruz.” dedi.
Vali Çiçek, sadece Avrupa ülkelerine değil, Rusya, Ukrayna ve Uzak Doğu ülkelerine de açılmayı planladıklarını belirtti.
Muğla’da güneşin, havanın ve denizin çok güzel olduğuna dikkati çeken Vali Çiçek, şunları söyledi:
“Turist için en önemli şey güvenliktir. Bu yıl güvenliğimizi bozan ve turistimizin İlimize gelmesini engelleyen herhangi bir olumsuzluk yaşanmadı ve yaşanmaması için titizlikle tüm tedbirlerimizi aldık ve herhangi bir olumsuzluk yaşanmadı. İlimizde böyle güzel tesislerimizin olması ve insanlarımız kaliteli hizmet yaptığı sürece, 2017 yılını ve önümüzdeki yılları daha iyi geçireceğimize inanıyorum” diye konuştu.
Vali Çiçek, turizmcilerden geleceğe karamsar bakmamaları gerektiğini belirterek, iyi ve kaliteli hizmetimizi daha iyiye, daha kaliteliye çıkartarak hizmet vermelerini istedi.
Gecede Vali Amir Çiçek ve organizasyonda emeği geçenlere teşekkür plaketleri verildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir