Bodrum Güz Masalı resim ve fotoğraf karma sergisi

 

2 kadın ve 1 küçük sanatçı, 75 eseri bir karma sergi ile sanatseverlerin beğenisine sundu.

Bodrum Güz Masalı resim ve fotoğraf karma sergisi Torba Üst Mandalya evlerinde Tuncay Keleş’in malikânesinde verilen bir kokteyl ile “güze merhaba” dedi.

3 kişi tarafından sergilenen eserler misafirler tarafından büyük beğeni ile karşılandı diyen Belgin Özkoç; “Karma sergimizde, Pelin Yakıcı Atilla, Engin Kuzey Öztınaz ve Ev Sahini Tuncay Keleş Üst Mandalya Evlerinde “Bodrum güz masalı” isimli sergimizi sanatseverlerin beğenisine sunduk. Amacımız senede iki kere bu serginin tekrarını yapmayı gerçekleştirmektir. Diğer sergimizin ismi ise yaz sezonu başlarken “Bodrum yaz masalı” olacaktır” dedi.

“Sanat bir yolculuktur”

Her seferinde başka sanatçılarla beraber gelenekselleştirilecek bu sergilere fark ta katmayı da dile getiren Belgin Özkoç ve Pelin Yakıcı Atilla; “Değişik sürprizler yaparak, sanatta değişik bakış açıları ile  çok çalışıp çokta üretmek istiyoruz. Aynı zamanda sanata da özendirmek için bu tür sergileri açmaya devam edeceğiz. Sanat her zaman insanlara sağlık, neşe katabilen vazgeçilmeyen bir yolculuktur. Gelişmemiz için de çok üretmenin olumlu olacağını düşünüyoruz.” dedi.

“Yeteneği olan resim yapsın”

Belgin Özkoç eserlerinde; insan figürleri ağırlıklı yağlı boya ve suluboya da çalışmalarını sergilemiş. Aynı zamanda fotoğraf sanatçısı da olduğunu belirtiyor. Her tarz çalışmayı seviyor pasteli ezerek yaptığı çalışmaları da bulunmakta ve bu sergide 40 eseri mevcut. Pelin Yakıcı Atilla ise  23 eser ile bu sergiye lale tabloları ile  katıldığını belirterek, “Yağlıboya, akrilik  ve karakalem çalışmalarım bulunmaktadır. Renklilerin tedavi edici olduğunu düşünüyorum ve herkesin  yeteneği varsa resim yapsın” dedi.

Küçük sanatçı Engin Kuzey Öztınaz sergiye katılamadığından teyzesi olarak orada bulunduğunu belirten Belgin Özkoç; “Yeğenim diğer çocuklara örnek olsun hem de sanata erken başlasın diyerek “Eserlerini bu gün burada sergiledik. Kendisi  resmi çok fazla seviyor ve zamanı gelince onun iyi bir ressam olacağına inanıyorum” şeklinde konuştu. Serginin açılış konuşmasını yılların sanatçısı Tuncay Yurtsever yaparken, sanat destek olan ev sahibi Tuncay Keleş ise bu sergi ile bir başlangıç yaptığını dile getirdi. Ay sonuna kadar açık kalacak sergi sanatseverler tarafından Torba’da ziyaret edilebilir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir