Bodrum Dans Kulübü’nde Sirtaki Kursları

Bodrum Dans Kulübü, Gençlik ve Kültür Sanat Merkezi bünyesinde her yıl kış aylarında düzenlenen ve 8 ay süren sirtaki kurslarının 2016-2017 dönemi kurs kayıtlarının başladığını duyurdu.

Komşu Kos adasından gelecek eğitmen Giannis Mastoros eşliğindeki Sirtaki kurslarında başlangıç ve ileri seviye olmak üzere iki farklı sınıf açılacak. 2 Ekim’de saat 15.00’te düzenlenecek ücretsiz tanıtım dersinin ardından başlayacak olan sirtaki kursları haftada bir gün bir saat yapılacak.

Gıannıs Mastoros kimdir?
Kos Dans Kulübü kurucusu ve eğitmeni olan Giannis Mastoros, Zia köyünde bulunan Fantasia adlı Yunan tavernasında dans grubu ile birlikte gerçekleştirdiği Yunan dans gösterileri ile Kos adasında yaşayan herkesin yakından tanıdığı bir isim.
Küçük yaşlardan beri Yunan danslarına ilgi duyan, bir çok ulusal gösteriye, ulusal tv kanallarına yayın konuğu olan ve yüzlerce Yunanlıya Grek danslarını öğreten Giannis Mastoros, 2013 yılından bu yana Bodrum Dans Kulübü’nde de Sirtaki dersleri veriyor. Bodrum’da yaşayan 300’den fazla kişiye Sirtaki dansını öğreten Giannis Mastoros, Sirtaki dahil bir çok geleneksel dansı öğretmenin yanı sıra figür isimlerini ve tavırlarını öğretiyor. Kursiyerlere, Sirtaki kurslarının başlamasından hemen sonra ders çıkış saatlerinin ardından Bodrum merkezde düzenlenecek Yunan Gecesinde pratik yapma imkanı sunulacak.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.