Bodrum’daki Otelciler, Gelecek Sezon İçin Karamsar

BODRUM Otelciler Derneği (BODER) Başkanı Halil Özyurt, yurtdışı tur operatörleri ve acentelerinin 2017 planları değerlendirildiğinde, kontenjanlar ve uçuş sayılarındaki azalmaların, gelecek sezonun daha da zor bir yıl olacağını gösterdiğini açıkladı. Sektörün bozulan dinamiklerinin dengeye oturması için devlet desteğinin önemli olduğunu vurgulayan Özyurt, Uçuşların iptal edildiği noktalara THY’nin uçuş koymasını istedi.

Bodrum Otelciler Derneği tarafından sezon değerlendirme toplantısı düzenlendi. Rixos Premium Otel’deki toplantıya Muğla Valisi Amir Çiçek, Muğla İl Turizm ve Kültür Müdürü Veli Çelik, Muğla Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü İlyas Sarıyerli, Bodrum Kaymakamı Mehmet Gödekmerdan, Bodrum İlçe Emniyet Müdürü Can Candaş, TÜRSAB Bodrum Başkanı Sevinç Gökbel ve Bodrum’daki otel sahipleri ve turistik işletmelerin üst düzey yöneticilerin oluşturduğu yaklaşık 300 kişi katıldı.

Açılış konuşmasını yapan Bodrum Maya Otel Genel Müdürü Fatoş Cingöz, 2016’nın turizmciler için zor ve alışılagelmişin dışında bir yıl olduğunu belirterek, “Bu zor günlerde BODER gibi sektörü temsil eden sivil toplum kuruluşlarının, sektörün talepleri ve ihtiyaçları doğrultusunda yaptığı çalışmalar daha da önem kazanmaktadır” dedi.
‘GELECEK SEZON DAHA DA ZOR OLACAK’
BODER Başkanı Halil Özyurt ise gelecek sezonla ilgili de umutsuz konuşarak şunları söyledi:
“Yurtdışı tur operatörleri ve acentelerinin 2017 planları değerlendirildiğinde, kontenjanlar ve uçuş sayılarındaki azalmalar, gelecek sezonun daha da zor bir yıl olacağını göstermektedir. Bu açığı kapatmanın en kısa vadeli çözümü charter uçuşlarının azaltıldığı veya iptal edildiği noktalara Türk Hava Yolları desteğiyle uçuşlar konmalıdır. Bu hususta sektörümüzün bozulan dinamiklerinin tekrar dengeye oturması için devlet desteği çok büyük önem teşkil etmektedir.”
VALİDEN GÜVENLİK VURGUSU
Vali Amir Çiçek ise turizmde en önemli unsurun gavenlik olduğunu vurgulayarak şöyle konuştu:
“Güvenliğin olmadığı bir yerde, siz ne kadar kaliteli turizm hizmeti ve servisi de yapsanız kusura bakmayın kimse gelmez. Onun için Muğla’da özellikle birinci temel unsuru ve özel sektörün güven içerisinde turizm hizmeti yapması konusunda arkadaşlarımız tüm gayretlerini gösterdiler. Biz turizmin hassasiyetini bildiğimiz için bu devamlılığı sağlayacağız. Bunu sadece Bodrum’da değil bütün ilçelerimizde sağlayacağız, zaten sağlıyoruz.”
SPONSOR FİRMALARA BELGE
İsis Otel Genel Müdürü Merih Alemdar, BODER’in gerçekleştirdiği proje ve faaliyetler hakkında bilgi verdi. Daha sonra BODER’e destek veren sponsor firmalara da Rixos Premium Otel Genel Müdürü Mehmet Tulunay tarafından teşekkür belgesi verildi. Toplantıya katılan BODER üyeleri daha sonra, kendileri için düzenlenen kokteylde sezonun yorgunluğunu attı, sohbet etti.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir