Kırçiçeği Bodrum Basketbol 67 – Orman Gençlik 59

TKBL Türkiye Kadın Basketbol 1. Ligi’nde Kırçeği Bodrum Basketbol takımı, kendi evinde oynanan karşılaşmada OGM Orman Gençlik’i 67- 59 mağlup etti.

KArşılaşmada Ogm Orman Gençlik te oynayan ligin en pahalı basketbolcusu Aısha Mohammet sert ve etkili oyunu ilk iki periyotta etkili oldu. Kırçiçekleri 3 ve dördüncü periyotta oyunda üstünlük kurarak karşılaşmayı zor rakip karşısında kazanarak maç boyunca takımına destek olan taraftarını sevindirdi.

Karşılaşmada Kırçiçeği Bodrum Basketbol da Dilek Boz 18 , Deniz Dedeoğlu 16 sayı ile, Orman Gençlik te Tuğçe İnöntepe 18 Aısha Mohammed 14 sayı ile en çok sayı atan oyuncu oldular.

Amerikali Aısha, Kırçiçeği Melek Bilge yi karşılaşma boyunca tutarak engellemeye çalıştı. Ancak Melek Bilge tecrübeli de olsa Amerikalıya karşı güzel mücadele etti.

Bodrum Belediyesi Binnaz Karakaya Spor Salonu’nda oynanan karşılaşmanın 24-22 önce tamamlayan  OGM Orman Gençlik takımı, devre sonunda soyunma odasına 38-36 önde gitti.

Maçın ikinci yarısında,  ev sahibi ekip, 3’üncü periyodun başlarında rakibin top kayıplarını iyi değerlendirerek öne geçti. Oyunda üstünlüğü yakalayan Kırçiçeği Bodrum Basketbol üçüncü periyodu 55-44 önde tamamladığı müsabakadan 67-59 galip ayrıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir