Memduh Ün İçin Elleriyle Lokma Dağıttı

Yeşilçam’ın efsane yönetmeni Memduh Ün, ölümünün birinci yıldönümünde Bodrum’da anıldı. Memduh Ün’ün hayat arkadaşı sanatçı Fatma Girik, Bodrum Belediye Meydanı’nda lokma dağıttı.

Geçtiğimiz yıl 16 Ekim’de aramızdan ayrılan ünlü yönetmen Memduh Ün’ün hayrına, hayat arkadaşı Fatma Girik lokma dağıttı.

ÖZ ÇEKİM ÇILGINLIĞI

Türk sinemasının ünlü unutulmaz oyuncusu Fatma Girik’i karşısında gören hayranları önce çekinerek fotoğraf çektirmek istediler. Daha sonra sanatçının mütevazi alçakgönüllü tavırları ile Bodrum Belediye meydanında adeta özçekim çılgınlığı yaşandı. Lokta dağımı süresince çok sayıda kişi Fatma Girik ile selfi çektirip sanatçının dağıttığı lokmaları alarak acısına ortak olup Allah kabul etsin dileklerinde bulundular.

Birçok filme oyuncu ve yönetme olarak imza atan Memduh Ün, 95 yaşında Bodrum’da hayata veda etmişti. Başta hayat arkadaşı oyuncu Fatma Girik olmak üzere pek çok kişi Memduh Ün’ü unutmadı.

Hala Ün’ün acısını içinde yaşayan Fatma Girik, kendi elleriyle vatandaşla lokma dağıttı.  Fatma Girik gazetecilere yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Ne söyleyeyim, bir sene hay huy ile geçti işte bak ne çabuk. Ama size göre çabuk belki ama bana göre biraz zor geçti. O kadar çok anımız var ki, 57 senenin içinden hangisini seçeyim de söyleyeyim. Meydan Larus olur anlatsan yazsam. “

Hayatının uzun bir dönemini Bodrum’da Fatma Girik ile birlikte geçiren Memduh Ün’ün mezarı da Bodrum’um Torba Mahallesinde bulunuyor.

Hayranları ile bol bol fotoğraf çektiren Fatma Girik Ün için 500 kişilik lokma ikramında bulundu.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir