Üstündağ, Bodrum Devlet Hastanesi’ni sordu

CHP Muğla Milletvekili Av. Akın Üstündağ, Sağlık Bakanı Sayın Recep Akdağ tarafından yazılı olarak cevaplandırılması istemiyle bir soru önergesi sundu. Üstündağ’ın Bodrum Devlet Hastanesi’nin yeni binası için Şubat ayında yapıldığı açıklanan ihalesinin ardından inşaatın neden hala başlatılmadığını sordu. Üstündağ soru önergesinde şu sözlere yer verdi:

Muğla İli Bodrum İlçesinde mevcut Bodrum Devlet Hastanesi ihtiyaca cevap verememektedir. Bodrum gibi dünyaca ünlü turizm yöresinde modern ve yatak sayısı yeterli bir hastane olmaması büyük bir eksikliktir. Bodrum’un yerleşik nüfusu da her geçen yıl daha da artmaktadır. Nüfus artış hızı artarak devam etmektedir. Hal böyle olmasına rağmen Devlet Hastanesi ihtiyacı artarak devam etmesine rağmen yeni Devlet Hastanesi yapımına hala başlanmamıştır. Basında yer alan bilgilere göre 1 Şubat 2016 tarihinde yeni devlet hastanesinin ihalesinin yapıldığı konusu yer almıştır. Ancak şimdiye kadar hastane yapımı ile ilgili herhangi bir işe başlama yapılmamıştır.

Bu kapsamda;

1-   Bodrum yeni Devlet Hastanesinin İhalesi yapılmasına rağmen işe başlama niçin yapılmıyor? Yapılan ihalenin iptal edildiği doğru mudur? İhale iptal edildiyse nedeni nedir?

2-   İhale iptal edildiyse Bodrum Devlet Hastanesi için yeni bir ihale hazırlığı var mıdır? İhale tarihi belli midir?

3-   Yapılması planlanan hastane kaç yataklıdır? Bu hastane hem donanım olarak hem de yatak sayısı olarak Bodrum’un ihtiyacını karşılayacak nitelikte midir? Yapılması planlanan hastanenin Bodrum’un kaç yıllık ihtiyacını karşılaması öngörülmektedir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir