Ataş, Ak Parti Bodrum Danışma Kurulu toplantısına katıldı

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş, sıradan bir anlayışla siyaset yapmadıklarını, davalarının Türkiye davası olduğunu söyledi.
Ataş, Bodrum’da, partisinin ilçe Danışma Kurulu toplantısına katıldı.
Bodrum Ticaret Odası Konferans Salonu’nda saygı duruşunda bulunulması ile başlayan toplantıda partililerine seslenen Ataş, yapılan çalışmalarda inanmanın önemli olduğunu işaret ederek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçildiği süreci anımsattı.
Ataş “1994 yılında İstanbul’u Recep Tayyip Erdoğan’ın kazanacağına kim inanırdı? Kimse inanmıyordu. Ama biz inanmıştık. Birlikte çalıştığı kadro inanmıştı. ‘Biz seni büyükşehir belediye başkanı yapacağız dedik’ ve yaptık. Bodrum’daki AK Parti’ye gönül vermiş kardeşlerimiz olarak yek vücut olursanız, inanırsanız şimdiden ben siz müjdeyi vereyim. 2019’da Bodrum AK Parti’nindir. Sadece inanmanızı istiyorum. ‘Acaba’ diyen arkadaşlarımız varsa o arkadaşlarımız inananların önüne köstek olmasın. İnanmış bir kadro bu işi çözer ve alır.” dedi.
– “Bizim davamız Türkiye davası”
Sıradan bir anlayışa siyeset yapmadıklarını belirterek 2002 yılı sonrası Türkiye’yi anlatan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş, bu konudaki sözlerinde şunları söyledi:
“Bizim bir idealimiz var. Bizim bir davamız var. Bizim davamız Türkiye davası. Bizim davamız millet davası, bayrak davası. Bunun için mücadele ediyoruz. Eğer biz bu milleti öncelikli olarak kılmasaydık, bu ülkeyi bu bayrağı öncelikli kılmasaydık siyaset anlayışımızda, 14 yılda, 100 yılda yapılamayacak başarıların altına imza atabilir miydik? 2002 öncesi Türkiye’yi hatırlayın. 2002 Türkiye’sinin hangi sorunları vardı. Bugün o sorunları konuşuyor muyuz? 2002’de bizim yarınımıza bakacak umutlarımız yoktu. Esnafımız ‘Acaba yarın çekimi ödeyebilir miyim? Bugün 5 liraya sattığım malı yarın acaba 5 liraya yerine koyabilir miyimin hesaplarını yapıyordu. İnsanlarımız 2002’den önce hastane köşelerinde rehin alınıyordu. Tedavi göremiyordu. Türkiye’de tedavi göremeyen Avrupa’ya giderdi. Şimdi Avrupa’dakiler Türkiye’ye tedaviye geliyor. AK Parti 14 yılık iktidarları döneminde merkezde ve yerelde şunu göstermiştir. Hizmeti ancak AK Parti yapar. ” dedi.
Konuşmasını yapılan hizmetlerle ilgili sürdüren ve duble yol, hızlı tren, havalimanları, üniversiteler, 3’üncü boğaz köprüsü, körfez geçiş köprüsü, Marmaray, 20 Aralık’ta açılacağı açıklanan Avrasya Tüneli’ndan söz eden Ataş, partililerine asla umutsuzluğa kapılmamalarını söyledi.
IMF’ye borcun sıfırlanması ve Türkiye’nin IMF’ye borç verebilecek duruma geldiğini de işaret eden Ataş, “Siz bunları Türkiye’ye kazandırdğınız için Türkiye’nin içindeki ve dışındaki hainler birleşmek suretiyle hem AK Parti’nin önünü kesmeye gayret ettiler hemde Türkiye’nin önünü kesmeye çalıştılar. Onun için Marmaris’te 15 Temmuz’da bu ülkenin başkomutanına hayatına kast etmeye çalıştı alçaklar. 14 yılda ilk defa mazlumların sesi olan Recep Tayyip Erdoğan’ın sesini kesmeye çalıştılar. O gece biz ikinci defa, Kurtuluş Savaşı’ndan sonra yeni bir Kurtuluş Savaşı’nın mücadelesini verdik millet olarak” diye konuştu.
– “Haçlı seferlerinin bilmem kaçıncısını Türkiye’ye düzenlemeye çalışıyorlar”
Avrupa’nın Türkiye’ye karşı tutumu eleştiren Ataş “Bu günde gazetecinin birisi gitti, Türkiyeyi cehennem diye, açık cezaevi diye tanıtıyor. Bu kadar alçalabiliyorlar. Yazıklar olsun. Bizim dost diye bildiğimiz Avrupa ülkelerinin dostluklarını gördük. Teröristlere nasıl kucak açıp parlamentolarında muhafaza ettiklerine hep birlikte şahit olduk. Türkiye’de Müslümanın Müslüman’dan başka dostu yoktur , Türk’ünden başka dostu yoktur. Tarih boyunca Türkiye’yi yok etmek için mücadele edenler yeniden iştahlarını kabarttı. Haçlı seferlerinin bilmem kaçıncısını Türkiye’ye düzenlemeye çalışıyorlar. DAEŞ terör örgütü o haçlı seferlerinin bir parçasıdır. PKK, FETÖ o haçlı seferlerinin bir parçasıdır. Zihniyet olarak hiçbirinden farkı yoktur. Hepsinin ortak paydası Türkiye’yi yok etmek. Onlar Türkiye’yi köşeye sıkıştırmaya çalıştıkça bilesiniz ki Türkiye doğru yolda gidiyor. Biz Türkiyeyi muhasır medeniyeler seviyesine çıkarmak için ant içmiş kadrolarız. Allah’ın gücünün dışında hiç kimsenin gücü, bizi bu yoldan çeviremeyecektir.” ifadelerini kullandı.
– “Ne oldu da birden bire Kılıçdaroğlu HDP’nin sözcülüğüne soyundu”
Başkanlık sistemi tartışmalarına da değinen ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaoğlu’nu eleştiren Ataş, parlamenter bir sistemden zarar görmediklerini ancak parlamenter sistemde zaman zaman istikrarsız süreçlerin yaşandığını anlatarak sözlerini şöyle sürdürdü:
” Sayın Kılıçdaroğlu çıkıyor diyor ki ‘Rejimi değiştirmeyeceğiz.’ Rejimle bizim bir derdimiz yok ki. Cumhurbaşkanının şu andaki yetkilerini, statüsünü değiştirmek, yetkilerini belirli kalıbın içerisine koymak ki zaten şu anda Cumhurbaşkanının yetkileri gelecek olan yetkilerden daha fazla. Şimdi, koalisyon dönemlerine istikrasızlık süreçlerine son verilecek bir sürecin başlangıcı olacak başka bir şey yok. Gelecek Anayasa değişikliğinde Cumhurbaşkanı ile meclisin karşılıklı olarak birbirini feshetme yetkisi var. Hani derler ya kedi ciğere kavuşamayınca murdar dermiş. CHP’nin yapmak istediği de sadece bu. Bakıyor ki ‘Ben şu kadar yıldır partiyim tek başıma iktidar olamıyorum.’ Hesap ediyor bundan sonra olma şansı yok. Başkanlık sistemi gelirse başkanlık sisteminde de sonuç alma şansı yok. Ne kadar yaygara koparabilirsem o kadar yaygara koparayımın hesabının içinde.”
Kılıçdaroğlu’na eleştirisine “Sayın Kılıçdaroğlu’na soruyorum. Ya siz HDP’nin sözcüsü müsünüz? CHP’nin genel başkanı mısınız?” diye devam eden Ataş Türkiye’nin bir hukuk devleti olduğuna dikkat çekti.
Ataş “HDP’li milletvekilleri işledikleri suçlardan dolayı hukuk işleyip içeri alınınca en çok sesi çıkan Kılıçdaroğlu oluyor. Niye hayırdır? Hukukun içeriye aldığı kişiler ‘PKK sizi tükürüğüyle boğar’ diyen insanlar değil miydi? Bunlar ‘PKK, YPG, YPJ bizim arka bahçemizdir’ diyenler değil miydi;? Araçlarında teröristlere götürülen silahlar çıkmamış mıydı? Ne oldu da birden bire Kılıçdaroğlu HDP’nin sözlüğüne soyundu” dedi.
Başkanlık sistemi ile ilgili referandum sürecinin yaşanmasının muhtemel olduğunu belirten AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş’a, konuşmasının sonunda AK Parti Bodrum İlçe Başkanı Macit Gündoğdu tarafından eşine verilmek üzere el yapımı sandalet hediye edildi.
Toplantıda AK Parti ile ve ilçe yöneticilerinin yanı sıra AK Parti Muğla Milletvekili Nihat Öztürk, AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi Yelda Erol Gökcan, AK Parti Teşkilat Başkan Yardımcısı Mehmet Yüksektepe’de yer aldı.
Haber – Osman Uras

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir