Başkan,  öğretmenlerle bir araya geldi

Bodrum Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen 24 Kasım Öğretmenler Günü yemeği bu yıl da Azka Otel’de yoğun bir katılımla gerçekleşti.

Etkinliğe  Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Mustafa Semiz, Bodrum Belediye Başkan Yardımcıları İsmail Altındağ, Taner Uslu ve Kemal Orman, Meclis üyeleri, okul müdürleri ile çok sayıda öğretmen katıldı.

Bu önemli günde burada olmaktan son derece mutlu olduğunu ifade eden Başkan Mehmet Kocadon şunları söyledi:

Herkese iyi akşamlar. Çünkü bu akşam burada olmaktan son derece mutluyum. Niçin mutluyum? Çünkü bu mikrofonda Bodrum yarımadasının belediye başkanı olarak konuşabiliyorsam tabii ki beni bugünlere getiren değerli öğretmenlerimin katkısı olduğunu bildiğim için; bu konuşmayı yapabilmemi sağladıkları için hepinizin huzurunda onlara teşekkür ediyorum ve güzel gününüzü kutluyorum. Uzun yıllardır belediye başkanlığı yapıyorum. Artık hepiniz adımı duymaktan bile sıkıldınız. Ama bir şeyi de hep beraber yaşıyoruz. Eğitime verdiğim katkıyı hiçbir zaman küçümsememek lazım. Çünkü inandığım bir şey var: Bizim görevimiz sağlıklı nesiller yetiştirmek. Peki, bunun da ilk adımı nereden atılıyor? İşte eğitimden atılıyor. Bugün eğitim ve öğretimimizde irfanı, fikri, vicdanı hür nesiller yetiştiremezsek işte bugünkü ülkemin zor durumlarına düşeriz. Onun için sizlerle yan yana yürümekten, okullara yardım etmekten, zaman zaman sorgulamalara tabi tutulsam da zor süreçlerden geçirilsem de her zaman yanınızda olmaktan son derece mutluyum. Çünkü geleceğin sizlerin iki dudağının arasında olduğunu çok iyi bilen, sizlerin yetiştirdiği laik Türkiye Cumhuriyeti’ne inanan bir belediye başkanıyım ben arkadaşlar. Gönül isterdi ki bütün günlerimiz sizlerle beraber böyle geçsin. Tabii ki sizlerin dertlerini, sorunlarını çok yakından bilen biriyim ama Bodrum’un şartları şu anda bu. Zaman zaman okullarımı ziyarete gidiyorum. Diyorum ki burası Bodrum mu? Ama hiçbir zaman yılmayacağız mücadele etme ruhumuzu hiçbir zaman yitirmeyeceğiz.  En uzak köyümüzden şehir merkezimize kadar elimizden geldiği kadar okullarımızın güzelliği için, öğretmenlerimizin mutluluğu için, huzurlu yaşamaları için elimizden ne geliyorsa yapmaya Bodrum Belediyesi olarak her zaman yanınızda olduğumuzu bir defa daha bildirirken aramızda olan olmayan ve Allah’ın rahmetine erişmiş bütün büyüklerime, öğretmenlerime huzurlarınızda rahmet okurken sizlere de en derin, en büyük sevgi ve saygılarımı sunuyorum.  İyi ki varsınız Cumhuriyet’in teminat taşlarısınız. Hepinize saygılarımı sunuyorum.

İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Mustafa Semiz ise konuşmasında geceyi düzenleyen Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’a ve Bodrum Belediyesi’ne teşekkür ederek; “Sayın meslektaşlarım, değerli arkadaşlarım, eğitim camiasının değerli üyeleri. Bizi bu akşam ağırlayan Bodrum Belediyesi’ne, Sayın Mehmet Kocadon’a teşekkür ediyorum. 9 aydır Bodrum’da bulunuyorum ve Bodrum’da değerli öğretmen arkadaşlarımla birlikte olmaktan onlarla birlikte Bodrum’a hizmet etmekten keyif alıyorum. İnşallah önümüzdeki süreçte Bodrum’u eğitimde hak ettiği noktaya getirebilmek için hep beraber sizlerle daha çok çaba sarf ederek çocuklarımızı hak ettiği yerlere getireceğiz.” dedi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir