‘Bodrum Masalı’ Oyuncuları Bodrum’u Çok Sevdi

BODRUM Kaymakamı Mehmet Gödekmerdan, Kanal D’de yayınlanan ve ilçede çekimleri süren ‘Bodrum Masalı’ dizisinin setini ziyaret ederek, oyuncularla sohbet etti. Dizinin sevilen oyuncuları ise ilçeye olan hayranlıklarını dile getirdi.
Bodrum’un Kadıkalesi Mahallesi’nde ‘Yıldızlı Otel’ adı verilen Butik Otel’de 16. bölümün çekimleri devam eden ‘Bodrum Masalı’ dizisinin setini, Bodrum Kaymakamı Mehmet Gödekmerdan ziyaret etti. Gödekmerdan, ‘Yıldız’ karakterini canlandıran Şevval Sam ve Gözde karakterini canlandıran Toprak Sağlam’ın resepsiyonda çamaşır katlarken aralarında geçen diyalog sahnelerinin çekimlerini izledi. Oyuncularla da bir araya gelen Gödekmerdan sohbet etme imkanı da buldu. Timuçin Esen, Toprak Sağlam ve Şevval Sam ile birlikte hatıra fotoğrafı çekildi. Çekim arasında Timuçin Esen, Şevval Sam ve Hilmi Cem İntepe, basın mensuplarının sorularını yanıtladı.
Bodrum’da ilk kez kış mevsimini geçirdiğini ve yerleşmeyi düşündüğünü belirten Şevval Sam, “Bodrum’da olmak başlı başına çok keyifli ve güzel. Kışını hiç görmemiştim açıkçası, bu benim için ilk tecrübe olacak. Bir yandan da çalışıyor olmak, böyle bir ortamda çalışıyor olmak, güzel insanlarla, onların desteğiyle çalışıyor olmak bizi çok mutlu ediyor. Bu anlamda kendimi çok şanslı hissediyorum. Bodrum’a yerleşmek gibi bir fikrim var. Yavaş yavaş kesinleşmeye başlıyor gibi. Koşullara da bakacağım, ilk defa burada geçireceğim. Ama dediğim gibi bu iklimi çok seviyorum. Bu iklimde eğer kışı rahat atlatabileceğimi görürsem ki, buranın kışı İstanbul’dan çok daha iyidir. Zannediyorum kalırım. Artık İstanbul’un kaosu biraz yormaya başladı, doğrusunu söylemek gerekirse” dedi. Diziyle müzik çalışmalarını birlikte yürütebildiğini söyleyen Sam, “Dizi fazla zamanımı alıyor ama, benim müzik çalışmalarıma engel olmuyor. Çocuklar için bir sürprizim var, yılbaşına kadar. Bir ninniler albümü çıkarmak istiyorum. Onlara olan sorumluluğumu yerine getirmek olacak bir yandan benim için. 0- 5 yaş grubunun hayaller ve güzel duygular içinde huzurla uyuyacağı ninniler albümü olacak. 10 şarkı 2 tane öykü var. Şarkıları ben yaptım, öyküleri de ben yazdım. Şimdi resimlerini çiziyorum. Onlara bir sürprizim olacak. Bunların haricinde, benim kendi severek ürettiğim ‘Toprak Kokusu’nun yenisi de ufak ufak hazırlanıyor. Bende proje çok, Karadeniz mi yapsam ‘Toprak Kokusu’, alaturka mı yapsam, ama ninnilerden sonra herhalde, ‘Toprak Kokusu 2’ üzerine çalışmaya başlayacağım” dedi.
‘BODRUM’A YERLEŞTİK SAYILIR’
Faryalı karakterini canlandıran Timuçin Esen, “Dizi çalışmaları gayet iyi gidiyor. Çok rahatız burada. İstanbul dışında dizi çekmek çok daha keyifli ve rahat bizim için. Bodrum’da daha önce dizi çekmedim. İnsanın kafası karışıyor gerçekten bayadır buradayız. Ailecek de geldik, yerleştik sayılır zaten. Güzel bir yer insan buraya taşınmayı düşünmüyor değil açıkçası. Dizi ile de ilgili çok güzel tepkiler alıyoruz. Özellikle Bodrum’dayız ve zaten burada aldığımız tepkiler müthiş. Herkes izliyor gördüğüm kadarıyla. Onun dışında diğer yerlerden de kötü tepki aldığımızı söyleyemem herkes keyifle izliyor dizimizi” dedi. Bodrum şivesi için zorlanmadığını belirten Esen, “Zor olmadı. Ben özellikle istedim öyle olmasını. Bu teklifi aldıktan sonra buraya gelip bir süre vakit geçirdim. Hikayenin daha yerelleşmesini bir yandan çok arzuladım. Yazarlarımızda o konuda ellerinden geleni yaptılar. Onlar da buranın hikayelerini daha ön plana çıkarmaya gayret ettiler. Çeşitli kitaplar okudum. Burada tanıdığım ahbaplarımla sohbetler yaptım, biraz vakit geçirdim. Yazılmış güzel eserler de var; Bodrum’un tarihçesi ile Bodrum’un aksanıyla ağzıyla alakalı Bodrum’u anlatan. Onları inceledim. Hafiften dozunda buranın yerel kültürünü de yansıtacak güzel bir şeyler yapmak özellikle çok istediğim bir şeydi. Bence önemli bir şey. Bodrum’un çok da bilinmeyen kendine has müthiş bir yerel kültürü var. Farklı bir kültürü var. Onun birazcık tanıtılmasına katkıda bulunduysa bu karakter ne ala ne güzel” dedi.
BODRUMLUYUM, BURADA OLMAKTAN MUTLUYUM
Hilmi Cem İntepe ise “Her şey çok güzel gidiyor. Gördüğünüz gibi yoğun bir şekilde çalışıyoruz. Bazı şeyler oturdu, seyirci dizimizi sevdi. Şu anlık bir sıkıntı yok, dediğimiz gibi yoğun bir şekilde çalışıyoruz. Burada olmaktan da ayrıca çok mutluyuz. Zaten ben Bodrumluyum, çok mutluyum. Bir de ekip olarak arkadaşlarında gözünde görüyorum burada çalışmanın vermiş olduğu mutluluğu” dedi. İntepe, “Ben ‘Kelebek’ adında bir karakteri canlandırıyorum. Bodrumlu. Burada büyümüş, sadece hayatta ağabeyi var. Başka hiç kimsesi olmayan, anne ve babası küçük yaşta vefat etmiş birisi. Yunanistan İstanköy (Kos) adasından zamanında göç ederek buraya geliyorlar. Timuçin Esen, ağabeyimi oynuyor ‘Faryalı’. Kelebek stilini çok iyi yüzdüğü için ‘Kelebek’ lakabını almış. Küçüklüğünden beri ve herkes onu kelebek diye tanıyor. Sabahtan akşama kadar koşturan bir karakter. Hayat zorlukları ile mücadele eden bir karakter. Ve şen şakrak neşeli bir karakter. İzleyince daha da sürprizleri ortaya çıkacak” dedi.
‘BENİM İÇİN OKUL GİBİ’
Usta sanatçılarla birlikte aynı set ortamında olduğu için, kendisini okulda gibi gördüğünü belirten İntepe, “Kendimi çok şanslı hissediyorum. Timuçin Esen ağabeyimi oynuyor. Murat Aygen, Şevval Sam, Toprak Sağlam bir sürü usta sanatçılar ile birlikte oynuyoruz. Dediğim gibi ben kendimi bu konuda çok şanslı hissediyorum. Burası benim için bir okul niyetinde. Her geldiğim gün farklı şeyler öğreniyorum burada. Bu yüzden de çok mutluyum. Bunun tadını çıkarıyorum, kıymetini biliyorum” dedi.
BODRUM’UN TANITIMINA KATKI SAĞLAYACAK
Bodrum Kaymakamı Mehmet Gödekmerdan ise bu tür projelerin Bodrum’a ve Bodrum Halkına faydalı olacağını belirterek, “Bodrum’un tanıtımına çok büyük katkı yaptığına inanıyorum. Bodrum turizmini bile olumlu etkileyeceğini düşünüyorum. Nisan ayından itibaren, Bodrum’da hareketlilik yaratacağına inanıyorum. Özellikle de iç turizmde hareketlilik sağlayacağını düşünüyorum” dedi.
Ekip ziyaretin ardından çekimlere devam etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.