Bodrum’da Kadınlardan Şiddete Karşı Eylem

Bodrum’daki kadın dayanışma derneği öncülüğünde, kadınlara yönelik şiddeti protesto eylemi yapıldı.
Bodrum Kadın Dayanışma Derneği üyeleri öncülüğünde, 25 Kasım Dünya Kadına Şiddet ile Mücadele Günü’nde eylem düzenlendi. CHP Muğla Milletvekili Ömer Süha Aldan’ın da destek verdiği eylem için kadınlar, Bodrum Belediye Meydanı’nda buluştu.
Meydandaki kadın ağacının altında toplanan 50 kişilik grup, ‘Erkek şiddetini durdur’, ‘Devlet korumuyor iş başa düştü’, ‘Kadın cinayetlerine indirim değil, ağırlaştırılmış müebbet’, ‘Kendimiz için erkek şiddetine direniyoruz’, ‘Çocuk yaşta evlilik cinsel istismardır’, ‘Kadın cinayetleri politiktir’ yazılı pankartlar açtı. Gösteriye katılanlar, ‘Bu halin hiç çekilmiyor o halin hiç çekilmiyor’, ‘Emeğimiz, bedenimiz; kimliğimiz bizimdir’, ‘Kadın kadındır çiçek senin babandır’ ve ‘Zıkkımın kökü dolapta isyan sokakta’ sloganları attı. Meydana rulo şeklinde açılan beyaz kağıda, kadına yönelik şiddete karşı hissedilenler yazıldı.
Bodrum Kadın Dayanışma Derneği Başkanı Figan Erozan da yaptığı konuşmada, “Kadına olan şiddeti görmek ve göstermek ve en önemlisi de dayanışmak gerektiğini düşünüyorum. O yüzden sokaklardayız yine o mücadele günü için dayanışma için bir aradayız” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir