Bodrum’da Lodos Etkili Oldu

BODRUM’da önceki gün sabahtan itibaren etkili olan şiddetli lodos yüzünden tekneler karaya sürüklendi, ağaçlar kökünden söküldü.
Bodrum’da önceki gün başlayıp, 2 gün süreceği bildirilen sağanak yağmur, henüz yüzünü göstermedi. Yağmur aralıklarla yağıp, etli olmazken, bu sabahtan itibaren lodos etkili olmaya başladı. Gümbet Koyu’ndaki 1 balıkçı ve 1 günübirlik tur teknesi, demir tarayarak karaya oturdu. Sahildeki kafeterya ve motellerin birinci katları deniz taşkını yüzünden suyla doldu. Ortakent- Yahşi sahilinde bazı ağaçlar ise kökünden söküldü, işyerlerinin tabelaları kırıldı. Bodrum- İstanköy ve Bodrum- Datça feribot seferlerinin şiddetli lodos nedeniyle yapılamadı. Gülük’ten İsrail’e kuru yük götüren kargo ve yük gemileri, Yunanistan’a ait İstanköy Adası (Kos) Kumburnu Koyu’na sığınmak zorunda kaldı. Bodrum’da sağanak yağmurun akşam saatlerinde etkili olması bekleniyor.
Yağmur Da Etkili Oluyor
Bodrum’da, meteorolojinin uyarısı sonrası beklenen sağanak yağmur, akşam saatlerinde etkili olmaya başladı. Saat 14.00’ten itibaren aralıklarla süren sağanak yağmur, çarşı merkezindeki Dere Sokak ile Emin Anter Bulvarı’nı, Bitez Mahallesi’ndeki Bitez Caddesi’ni göle çevirdi. Akşam işlerinden çıkıp eve gitmek isteyenler, sağanak yağmur yüzünden zor anlar yaşadı. Caddelerdeki aşırı su birikimlerinin giderilmesi için itfaiye ekiplerinin yanı sıra özel sektöre ait işçiler de çalıştı. Tıkanan rögar ve mazgallar açılmaya çalışıldı. Bazı ev ve işyerlerini su bastığı görüldü.
Bir akaryakıt istasyonunda çalışan Veli Balcı, “Emin Anter Bulvarı, her yağışta bu şekilde göle dönüyor. Bizde yetkililere yardım etmek amacıyla mazgalları açmaya çalışıyoruz. Hem tesisimiz hem de vatandaşların araçları zarar görmesin istiyoruz. Ama gördüğünüz gibi bir araç plakası suyun içinden çıktı” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir