Bodrum’da Lodos Hayatı Olumsuz Etkiledi

BODRUM’da bugün öğle saatlerinden itibaren etkisini arttıran ve saatteki hızı 60 kilometreyi bulan lodos nedeniyle feribot seferleri durduruldu.
Muğla Valiliği, Sahil Güvenlik, Liman Başkanlığı ve zabıta ekiplerinin önceden yaptığı uyarılar nedeniyle teknelerin liman ve kapalı koylara alınmasına nedeniyle batan tekne olmadı. Ancak bazı balıkçı kayıkları karaya sürüklendi, ağlarını toplamak için denize açılan küçük balıkçı teknelerindekiler zor anlar yaşadı.
Bodrum’dan Gümbet Koyu’na girmeye çalışan bir tekne Karaada açıklarında zor anlar yaşadı. Teknenin direği kırıldı. Bardakçı Koyu sahilindeki bazı ev ve işyerlerini dalgalar nedeniyle su bastı. Restoranların ahşap iskeleleri parçalandı.
Güllük’ten İsrail’e kuru yük götüren gemiler ise İstanköy (Kos) Adası önlerine demirlemek zorunda kadı. Bodrum-Datça ve Bodrum-İstanköy, İstanköy- Bodrum feribot seferleri de yapılamadı. Açık denizde dalga yüksekliğinin 4-5 metreye yükselmesi nedeniyle Sahil Güvenlik ve Liman Başkanlığı denizcilere ve balıkçılara sık sık uyarı yaparak limandan çıkılmamasını istedi.
Bölgede, şiddetli lodosun sağanak yağış ile birlikte iki gün daha etkisini sürdüreceği bildirildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir