Büyük Önder Bodrum’da Da Saygıyla Anıldı

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 78. Yılında Bodrum’da törenler düzenlendi. İlk olarak belediye meydanında çelenk sunma töreni daha sonra Heredot Kültür Merkezinde anma töreni gerçekleştirildi.

Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ebediyete intikalinin 78. Yılında yurt genelinde olduğu gibi Bodrum’da da anıldı.

İlk olarak belediye meydanında çelenk sunma töreni gerçekleştirildi. Törene Bodrum Kaymakamı Dr. Mehmet Gödekmerdan, Bodrum Özel Eğitim Merkez Komutanı Albay Ümit Tezcan, Bodrum Belediye Başkan Vekili Taner Uslu, Bodrum Cumhuriyet Başsavcısı Dr. Barış Duman başta olmak üzere daire amirleri, sivil toplum kuruluşları, siyasi parti temsilcileri, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Çelenk sunma töreninin ardından Bodrum Belediyesi Heredot Kültür Merkezinde Bodrum Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından hazırlanan 10 Kasım Atatürk’ü anma töreni düzenlendi. Saygı duruşu ve istiklal marşımızın okunması ile başlayan tören günün anlam ve önemini belirten konuşma, Ata’ya Saygı adlı gösteri, Atatürk’e Sesleniş adlı manzumenin sunumu ile devam etti. Programın sonunda Atatürk Oratoryosu ve Atatürk Anıları Dramatizasyon gösterilerinin sunumu gerçekleştirildi.

Bodrum Kaymakamı Dr. Mehmet Gödekmerdan program sonunda gösterilerin hazırlanmasında emeği geçen idarecileri ve öğrencileri tebrik etti.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir