Gümüşlük Dernekleri Belediye Başkanını Ziyaret Etti

Daha güzel bir Gümüşlük ,sorunlarını çözmüş bir Gümüşlük,yaşanabilir bir Gümüşlük adına yola çıkan Gümüşlük Forum üyeleri ve Gümüşlük Çevre Sanat Derneği üyeleri belediye başkanı Mehmet Kocadon’u ziyaret etti.
İ.Hakkı Zırh ,Mine Arasan,Nilgün Çağman Doğan Ünal ve Fethi Döner’den oluşan Forum ve dernek üyeleri Yaşanabilir bir Gümüşlük adına başkandan aşağıda belirtilen taleplerde bulundular.
1:GÜMÜŞLÜK SANAT EVİNİN YENİDEN YAPILANMASI.
Gümüşlük Sanat Evi’nin incik boncuk satış alanı olma özelliğinden çıkarılması, bu alanın Gümüşlüğe yakışacak resim, fotoğraf, seramik sergi alanı olmasını istiyoruz.
2:GÜMÜŞLÜK ASAR (TAVŞAN)ADASININ ZİYARETÇİLERE AÇILMASI
Gümüşlük yalnızca lokantalarıyla değil tarihiyle de önemli bir yer olduğunu vurgulamak için öncelikli olarak kazı çalışması bitmiş olan Asar Adasının ziyaretçilere açılması için çalışmaların başlamasını istiyoruz.
3:GÜMÜŞLÜK MAHALLESİNDE BULUNAN DEMİR ÇAPA ANITININ YENİDEN DÜZENLENMESİ
Gümüşlük Mahallesinde bulunan eski çapanın arka bağlantılarının yeniden yapılanmasını istiyoruz.
4:GÜMÜŞLÜK MAHALLEMİZİN ÖZGÜNLÜĞÜNÜ KORUMAK İSTİYORUZ
Gümüşlük Mahallemizde bulunan evlere Bodrum standardı olan beyaz-mavi renklerini zorunluluk haline getirelim. Başka renkler kullanımına engel olalım.
5:GÜMÜŞLÜK DE BULUNAN SOKAK HAYVANLARININ DURUMU
Gümüşlük de sokak hayvanları için her gün belirli yerlere kedi-köpek mamaları bırakıyoruz. Bu konuda barınak için yerlerin belirlenmesini istiyoruz.
Gümüşlük Çevre ve Sanat Derneği başkanı İ.Hakkı Zırh yaptığı açıklamada ;Gümüşlüğün yaşanabilir mahalleler arasında ön plana çıkması için daha çok çalışılması gerektiğini vurgulayarak Gümüşlüğün yalnızca güzel lokantaları değil tarihiyle de sanatıyla da ön plana çıkmasını istediklerini bildirdi. Gümüşlük de bir çok sanat etkinliği yapılabileceğini var olan sanat merkezlerinin de iyileştirme çalışması yapılabileceğini bu konuda Bodrum Belediye başkanı Mehmet Kocadon’ dan her türlü desteği aldıklarını söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir