İçme Suyu İsale Hattı Bu Kez Göltürkbükü’nde Patladı

BODRUM’da 3 yıldır aralıklarla patlayarak ilçe sakinlerinin hayatını kabusa çeviren içme suyu isale hattı, bu kez Göltürkbükü Kavşağı’nda patladı. Yaklaşık 2 saat boşa akan sular nedeniyle 5 işyerini su bastı, karayolunun bir bölümü ise kullanılamaz hale geldi.
Bodrum’da daha önce 46 kez patlayarak kent sakinlerinin hayatını kabusa çeviren su isale hattı, bu kez Bodrum’un Göltürkbükü Kavşağı’nda patladı. Yaklaşık 2 saat boşa akan sular, Bodrum-Yalıkavak yolunu kullanılamaz hale getirdi, 5 işyeri su ve sonrasında çamurlar içinde kaldı. Bodrum- Yalıkavak yolunda jandarma ve belediye ekipleri, trafik akışını güçlükle sağlayabildi. Tonlarca suyu yola akarken, karayoluna yığılan çamur ve kaya parçaları iş makineleriyle temizlenmeye başlandı.
İnşaat mühendisi 54 yaşındaki Can Çelikpala, “Bodrum’un birçok yerinde şantiyemiz var ve bu hattın ne zaman nerede patlayacağını kimse bilmiyor. Bir hat bu kadar çok patlar mı? Bu insanların canına malına yazık değil mi? Yapan kalitesiz malzeme kullanmış, bırakmış gitmiş. En büyük tesellimiz şu ana kadar bir can kaybı yaşanmamış olması. Ama olmayacak anlamına gelmiyor. Çünkü hat serseri mayın gibi ne zaman nereden patlayacağı belli değil” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir