Karaada Şenliğinin 7.si gerçekleşti

Bodrum’da, yöre kültürünün yaşatılması amacıyla geleneksel olarak düzenlenen Karaada Şenliği’nin yedincisi bu yıl gerçekleştirildi.
Leleg Uygarlığı Pedasa Koruma ve Yaşatma Derneği tarafından Bodrum Belediyesinin katkıları düzenlenen ve ilginin her geçen yıl arttığı şenliğe, yaklaşık 500 kişi katıldı. Vatandaşlar, sabah saatlerinde Kumbahçe iskelesinden kalkan tur tekneleriyle yaklaşık 3 mil uzaklıktaki adaya geçti. Burada kahvaltı yapılmasının ardından uzun ve kısa mesafeli iki ayrı güzergahta doğa yürüyüşüne katıldı.
Doğanın korunmasına dikkat çekmek amacıyla Deniz Temiz Derneği / TURMEPA Bodrum gönüllüleri eşliğinde kıyı temizliği yapıldı. Şiirlerin okunup şarkıların söylendiği etkinlikte, Bodrumlu ressamların eşliğinde ” Bodrum” temalı resim ve Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Milas Meslek Yüksekokulu El Sanatları Bölümü’nün standında el baskı tekniği uygulaması yapıldı.
Etkinliği düzenleyen derneğin başkanı Mehmet Melengeç, yöre kültürüne sahip çıkmaya çalıştıklarını söyledi. Melengeç, etkinliği ulusal boyuta taşımak Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi iş birliğiyle “gençlik ve doğa merkezi” projesi planladıklarını belirtti.
Şenlik kapsamında Bodrum Belediyesi Bodrumspor Kulübü Yelken Şubesi sporcuları yarıştı. Yarış sonunda dereceye girenlere kupaları verildi.
Şenliğe katılanlar, piknik havasında geçen etkinlikte yöresel müzikler eşliğinde eğlendi.
Haber – Osman Uras

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir