Kaymakam Gençlik Merkezi İnşaatı İnceleme

Bodrum Gençlik Merkezi ve Spor Salonu’nu inşaatında incelemelerde bulunan Bodrum Kaymakamı Mehmet Gödekmerdan, tesisi  2017 yılının Şubat ayında hizmetine sunmayı amaçlandıklarını söyledi.

Bodrum’un Bitez Mahallesi’nde, Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü Tesisler Daire Başkanlığı tarafından yaklaşık 13 dönümlük arazi üzerine  yaptırılan Bodrum Gençlik Merkezi ve Spor Salonu’nun kaba inşaatı tamamlandı.

Bodrum  Kaymakamı Mehmet Gödekmerdan tesisin inşaatında incelemelerde bulunup şantiye  şefi Çağatay Çağlar’dan son durum hakkında bilgi aldı. Bodrum Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Fatih Uzunlulu’nun da eşlik ettiği Kaymakam Gödekmerdan, bir aksilik olmazsa tesisin 2017 yılının Şubat ayında hizmete açmayı amaçladıklarını belirtti.

Spor salonunun yanı sıra çok amaçlı salon, derslikle, çeşitli etkinlik ve  çalışma alanlarını yer alacak tesisin ilçenin önemli bir ihtiyacını karşılayacağını söyleyen Kaymakam  Gödekmerdan şunları söyledi:

“Müteahhitlerin değişmesi söz konusu oldu ve yeniden ihale edildiği için gecikme oldu. Normalde şimdiye kadr bitmiş olması lazımdı. İlçemizde bu tesise ihtiyaç vardı. Sporcu potansiyeli ve spor aktiviteleri çok fazla. Bodrum’a hem spor hemde gençlik hizmetleri anlamında önemli bir  tesis  kazandırmış olacağız. Sağlanan imkanların başarılarda artacaktır. Tesis çeşitli kütürel aktivitelere ev sahipliği yapacak”

Bodrum Gençlik Merkezi ve Spor Salonu’nun  inşaatına yaklaşık iki yıl önce başlanmıştı.

Haber – Osman Uras

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir