Kırçiçekleri yeniden galip

TKBL’inde 7. maçını kendi evinde Yalova VIP takımı ile oynayan Kırçiçeği Bodrum Basket 62 – 53 galip geldi. Periyotları 8-12, 32-32, 49-46 geçen maç 62 -53 sonuçlandı.
Amerikalı oyuncu Shay Selby, Kırçiçeği formasıyla ilkez sahaya çıktığı maçta 12 sayı 8 asistle göz doldurdu. Gamze Türkoğlu 18 sayı ile maçın yıldızı olurken, Dilek Dedeoğlu 14 sayı üreterek skora katkıda bulundu. Kırçiçeği Bodrum Basket takımının önemli oyuncularından Melek Bilge sakatlığından dolayı takımda yer almadı.
Kırçiçekleri bir sonraki maçını 12 kasım Cumartesi günü, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi takımı ile saat 14.00’de oynayacak.
Maçtan sonra düzenlenen basın toplantısına yeni transferi Shay Selby ile katılan Baş Antrenör Ömer Petorak maçla ilgili şu yorumları yaptı: Yeni oyuncumuz Shay Selby’nin ilk oynadığı maçtı. Bugün sakatlığı olan oyuncumuz Melek Bilge’nin yokluğunu dönem dönem hissetsekte Dilara Aslı ve Gamze o boşluğu doldurdular. Şampiyonluk hedefimize doğru yürümeye devam ediyoruz. Yalova VIP takımına bundan sonraki maçlarında başarılar dileriz.
Shay Selby: İlk oynadığım maçta kazandığımız için çok mutluyum, çok potansiyeli olan bir takıma geldiğimi düşünüyorum. Umarım hedefimize ulaşırız.
Yalova VIP oyuncusu Beril Arık ve Baş Antrenör Halil Caner Yıllar basın toplantısında şu açıklamaları yaptı:
Halil Caner Yıllar: Öncelikle rakibi tebrik ederim, iyi bir evsahipliği yaptılar. Kendi hatalarımızla kaybettiğimiz bir maç oldu. Önümüze bakacağız. Umarım onlarında bizimde gönlümüzden geçen olur.
Beril Arık: Maça çok iyi başladık ancak basit hatalar yaptık. Rakip bunu iyi değerlendirdi ve öne geçti, tebrik ediyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir