Maraton Ödül Töreni gerçekleşti

BODRUM’da düzenlenen BodRUN Ultra Maratonu ödül töreni, evlilik teklifi törenine dönüştü. Yarışmaya katılan iki erkek sporcu, birlikte koştukları sevgililerine herkesin önünde evlenme teklifi etti, ikisi de ‘evet’ yanıtı aldı.

Bodrum’da düzenlenen BodRUN Ultra Maratonu’nda yabancı sporcuların yanı sıra Türkiye’nin 28 farklı ilinden gelen atletler 10, 23 ve 50 kilometre olmak üzere üç ayrı mesafede mücadele etti. 634 sporcunun katıldığı BodRUN Ultra Maratonu ödül töreni Bodrum Belediyesi Trafo Hakan Aykan Kültür Merkezi’nde dün akşam yapıldı. Bodrum Belediye Başkanı CHP’li Mehmet Kocadon ile yardımcısı CHP’li meclis üyesi Niyazi Atare’nin katıldığı ödül töreninde dereceye girenlere kupa, plaket ve Bodrum lokumu armağan edildi. Ödül töreninde konuşan Başkan Kocadon “Yaklaşık on ülkeden yüzlerce sporcunun katıldığı yarışma ‘Bodrum betona yenik düştü’ diyenlerin aksine Bodrum ormanlarında, cennet koylarında, tepelerinde, patikalarında yapıldı ve yarışmacılar büyük zevk aldı. Seneye bu yarışmayı daha da genişleteceğiz. Bodrum’un güzelliklerini dünyaya tanıtan bu organizasyonda emeği geçenlere ve yurdun dört bir yanından gelip yarışmaya katılanlara teşekkür ediyorum” dedi.
EVLİLİK TEKLİFİ YAĞDI
Ödül töreni devam ederken kupasını almak için kürsüye gelen ve 50 kilometre yarışmasında ikinci olan fitness antrenörü 29 yaşındaki Faiz Özkan, 6 yıldır birlikte olduğu 27 yaşındaki İzmirli psikolog ve 10 kilometre yarışmasında ikinci olan Nurhan İsbir’e evlilik teklifi ederek ‘evet’ yanıtını aldı. Ardından Ankara’da yaşayan 31 yaşındaki Avukat Serkan Halıcı, “Bugün iki kez nefesim kesildi, bir yarışmada bir de şimdi. Çünkü biraz sonra birlikte koştuğum ve bir yıldır her an nefesini hissettiğim arkadaşıma nefesim kesilecek bir teklif yapacağım. Onu buraya çağırıyorum. Ben şahsen bugün aşkımın peşinden koştum” dedi.
Serkan Halıcı, Ankara’da yaşayan ve avukat olan 23 yaşındaki Ezgi Çetinel’e yüzüğünü takıp yere diz çökerek evlenme teklifi etti. Tüm izleyenler çiftleri alkış yağmuruna tuttu. Çetinel ve Halıcı dereceye giremedi.
Kadınlar 10 kilometrede Benhur Öncel, 23 kilometrede İpek Öztosun, 50 kilometrede ise İtalyan uyruklu Alesia Matti birinci oldu. Erkeklerde 10 kilometrede Orçun Ocakoğlu, 23 kilometrede Fırat Dizman, 50 kilometrede Mehmet Aydıngör birinciliği elde etti.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir