TOKİ’yi değil, çöplüğü layık gördüler’

Bodrum’da, hayata geçirilmesi yönünde açıklamaların yapıldığu TOKİ projesine karşı eylem yapıldığını anımsatan AK Parti Muğla Milletvekili Nihat Öztürk, “TOKİ’yi layık görmediler, Mumcular ve Bodrumu çöplüğü layık gördüler” dedi.
“Bodrum halkı ne düşünyorsa bizde aynı şeyleri düşünüyoruz”
Milletvekili Öztürk, Bodrum’da katıldığı partisinin ilçe danışma kurulu toplantısındaki konuşmada, Bodrum halkı ile aynı şeyleri düşündüklerini, imara açılacağı yönünde tartışmaların yaşandığı Kisebükü Koyu, Karaada ve Adaboğazı’nın mavi yolculuk açısından öneminin bilincinde olduklarını kaydetti.
Doğanın korunması yönündeki açıklamalarına rağmen aksi yönde bir algı oluşturulmaya çalışıldığını öne süren Öztürk “Aynı şeyleri söylememize rağmen bu konuda halen siyaset yapmaya çalışan siyasiler var. Kisebükü Koyu, Karaada, Adaboğazı ile ilgili Bodrum halkı ne düşünyorsa bizde aynı şeyleri düşünüyoruz. Oraların korunması, özellikle mavi yolculuk açısından ne kadar değerli olduğunun bilincindeyiz” dedi.
Bu konuda söylediklerinin aksine kamuoyunda yanlış bilgi verildiğine vurgu yapan Öztürk, imar kirliliğine yönelik sözlerinde “Sanki bu imar kirliliğinin arkasında AK Parti varmış gibi muamele yapıyorlar. Kimler bu betonlaşmaya vesile olduysa, Bodrum’un yeşilini katletdiyse herkesin bunları görmesini istiyorum. Ruhsat kesenleri, o yapıları yapıp milyon dolara satanlar söylenmiyor” diye konuştu.
Konuşmasında Gezi Parkı odaklı olayları da anımsatan Öztürk, tarihi kalıntılara rastlanması üzerine kazı çalışmalarının durdurulduğu Mumcular Katı Atık Düzenli Depolama Sahası’nı işaret ederek şunları söyledi:
“7 bin tane ağaç kesilmesin, kıymayın buraya feryadımıza rağmen bin tane ağaç kestiler. Bizi şov yapmakla suçladılar. Burası antik kent, altında tarih yatıyor yazık etmeyin dememize rağmen ‘yok buraya çöplük yapacağız’ dediler. Mumcular’a TOKİ’yi layık görmediler sahilde eylem yaptılar, Mumcular ve Bodrum’a çöplüğü layık gördüler. Bu konu kapandı inşallah. Bana göre Bodrum akciğerlerini korudu”
Bodrum’a hizmet noktasında gereğini yaptıklarını ancak problemin kendilerimni rakip görerek el uzatmayanlar olduğunu söyleyen Öztürk “Bizim Bodrumlu ile en ufak bir problemimiz yok. Tam aksine biz Bodrumluların hizmetkarıyız. Bodrum’un değerleri neyse ve Bodrumlu neyi istiyorsa bizde buna talibiz. Onun hayata geçmesi için mücadele ediyoruz” ifadelerini kullandı.
Haber – Osman Uras

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir