Yasemin Hotamışlıgil Doğan Oasis Nurol Sanat Galerisinde

Oasis Nurol Sanat Galerisi’ne ‘‘HAŞHAŞK‘’ Resim Sergisi ile Yasemin Hotamışlıgil Doğan konuk oluyor. Sanatçının 5. Kişisel sergisi 18 Kasım 2016 Cuma günü, saat 18:30’da gerçekleşecek kokteylle açılacak ve 10 Aralık 2016 tarihine kadar, pazartesi hariç her gün 12.00 – 20.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek.
‘HAŞHAŞ, kendi hayatı boyunca renk ve form dönüşümleri ile büyülüyor. Hem yaşarken hem de yaşamı sona erdikten sonra insanların kişisel dünyalarını dönüştürebiliyor. Hem dert hem de derman olarak, her bakışta başka bir dünyayı yansıtan bu bitki, yaşamın tablolara izdüşümü!
Bu güzel bitkinin “Hem çözüm, hem sorun” olabilmesinden “Hem büyük acılara sebep olup, hem en büyük acıları dindirebilmesinden etkilenen sanatçı şu mısraları izleyiciyle paylaşıyor;
“Hiçbir şey göründüğü gibi değil”
“Hiçbir şey algılandığı kadar basit değil”
“Hiçbir şey “çok kötü” ya da “çok iyi” değil.”
Yasemin Hotamişlıgil Doğan;
İstanbul’da doğan sanatçı; Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi’nden mezun oldu. Kırk yıldır bireysel olarak resim sanatıyla yakından ilgileniyor. On yılı aşkın bir zamandır da kendi atölyesinde resim yapıyor. Atlı spor kulübü bünyesinde yönettiği bir atölyede her yıl farklı bir hocanın katılımı ile resim eğitimi verilmesini sağlayıp, kendisi de buradaki çeşitlilikten yararlanıyor. Bu sergi sanatçının 5. kişisel sergisi olup, ayrıca pek çok karma sergide de yer almıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir