Bodrum’a 5 Proje İle Girdi

ConCept Yapı Bodrum’da 5 projeyi birden hayata geçiriyor. Bodrum’da ilkleri gerçekleştirerek, Infinity of Yalıkavak, Art of Yalıkavak, Serenity of Gündoğan, Silence of Bodrum ve Silence Premium Of Bodrum projelerine toplam 100 milyon lira yatırım yapılacak. ConCept Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Fuat Akın “Bodrum’da lüks ve nitelikli konut segmentine yeni bir soluk getireceğiz. Hedefimiz 5 proje yapıp Bodrum’dan çıkmak değil. 2020 yılına kadar 100 milyon dolarlık artı yatırım planlıyoruz” dedi.
ConCept Yapı, dünyanın gözbebeği, Ege’nin İncisi Bodrum’da 5 projeyi birden hayata geçirmek için kolları sıvadı. Toplamda 100 milyon lira yatırım yapılması planlanan projeler, Bodrum’daki nitelikli konut anlayışına yeni bir soluk getirecek. Infinity of Yalıkavak, Art of Yalıkavak, Serenity of Gündoğan, Silence of Bodrum ve Silence Premium of Bodrum projelerinde ortalama metrekare fiyatları 2.500 Euro ile 5.000 Euro arasında değişiyor. ConCept Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Fuat Akın, uzun yıllar iş dünyasında farklı sektörlere yatırım yaptıktan sonra 2015 yılında inşaat işine girmeye karar verdiklerini belirterek, bu alanda büyüme hedefinde olduklarını söyledi. Toplamda 100 milyon lira yatırımla 5 projeyi hayata geçirdiklerini söyleyen Akın, 2020 yılına kadar 100 milyon dolar daha yatırım yapacaklarını belirtti.
BİRİNCİ KALİTE ÜRÜN, DÖRT MEVSİM GÜVENLİK
Tüm projelerde kullanılan ürünlerin birinci kalite olmasının yanı sıra projeye özel ürünler olmasına dikkat çeken Akın “Kendi alanlarında en iyi markalar olan çözüm ortaklarımızla, parkesinden granitine kadar kullandığımız ürünlerin tamamını evin ruhuna uygun olacak şekilde, titizlikle seçiyoruz” dedi.
Bunun yanı sıra konutların yaz kış oturuma uygun olduğunun altını çizen Fuat Akın “Yine de kış aylarında farklı bir yerde ikamet etmeyi tercih eden dostlarımızın gözünün arkada kalmaması için hem güvenlik yönünden hem de site atmosferlerinin devamlılığı yönünden site yönetimlerini üstleneceğiz. Bunun, konut sahiplerine ekstra bir güven hissi vereceğini düşünüyoruz” diyerek sözlerine devam etti.
Bu arada 5 büyük projenin de plajı olacağını söyleyen Akın “Site sakinlerimizin üye olarak faydalanabileceği kendi plajları olacak. Bu konu Bodrum’un olmazsa olmazlarından” dedi. Akın ayrıca Gündoğan ve Bodrum merkezdeki iki proje de SPA ve fitness center hizmeti de vereceklerini de sözlerine ekledi.
BODRUM NEDEN BİR CANNES OLMASIN
Bodrum’un gelişime açık, potansiyeli olan ve dünya turizm başkentleri ile yarışacak güce sahip bir bölge olduğunu söyleyen Fuat Akın şöyle devam etti: “Bodrum dünya emlak piyasasında hak ettiği değere henüz kavuşmuş değil. Bu da mücevher statüsündeki beldeyi çok daha değerli bir yatırım aracı haline getiriyor. Bölgede belli lokasyonlar dışında halen konut fiyatları fazlasıyla ekonomik. Bugün Nice’de veya Cannes’da bu fiyatlara böyle evler bulabilmeniz mümkün değil. Bakın çok net altını çiziyorum; Bodrum bir Cannes olabilir. Bunun için yeni ve kaliteli yatırımlara açık bir yerdeyiz. Biz bu gelişim açığını gördüğümüz için Bodrum’u seçtik. Amacımız burada Bodrum’un orta kısa vadede geleceği benzersiz noktaya yakışan elit projeler yapmak. Bu amaç da bizi bölgede kalıcı kılıyor zaten. 5 proje yapıp gitmeyi değil, daha fazla, daha kreatif, daha elit yatırımlarla sıcak bir ilişki kurmayı düşünüyoruz Bodrum’la. Mevcut projelerimiz için ‘Nişan yüzüğümüz’ diyebiliriz”
KRİZ ÇÖZÜLDÜ, RUS YATIRIMCILAR PROJELERE AKIN ETTİ
Ağustos ayında yaptıkları lansmanlarda çok ciddi talep ile karşılaştıklarını söyleyen Akın “Projelerimize başladık. Ve lansman çıkışımızla birlikte yoğun bir ilgiyle karşılaştık ” dedi. Özellikle yabancı alıcıların projelere ilgi gösterdiğini ifade eden Akın, spesifik olarak Rus yatırım ya da alıcı grupların projelere olan talebine dikkat çekti. Rusya ile Türkiye arasında uzun süredir yaşanan siyasi krizin çözülmesi sonrası Rus alıcı gruplardan çok ciddi telefonlar aldıklarını dile getiren Akın “Rusya’dan alıcı gruplar arıyor, bizimle görüşmek istiyorlar. Özellikle Rusya ile Türkiye arasında yaşanan siyasi krizin çözülmesi ve Türkiye’ye uygulanan ambargoların kalkması sonrası, hem turizm hem de inşaat sektörüne Rusların ilgisini fazlasıyla arttırdı. Ruslar artık Antalya yerine Bodrum’a yöneldi. Buna ek olarak Ortadoğulu yatırımcılar da projelerimize en az bizim cemiyet dünyamız kadar ilgi gösteriyor” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.