Bodrum’da, gazilerden terör saldırılarına kınama

Bodrum’da, Türkiye Muharip Gaziler Derneği (TÜMGAZİDER) ve Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği’nin (TEMAD) üyeleri İstanbul’daki terör saldırısını kınayıp, şehitlere saygı duruşunda bulundu. Grup, polise taziye ziyareti de gerçekleştirdi.
TÜMGAZİDER Bodrum Şubesi ve TEMAD Bodrum Halikarnas Şubesi üyeleri Bodrum Belediye meydanında bir dakikalık saygı duruşunda bulundu. TÜMGAZİDER Bodrum Şubesi Başkanı Kıbrıs Gazisi Hasan Külcü yaptığı açıklamada, İstanbul’daki saldırıyı düzenleyenleri nefretle kınadıklarını söyledi. Hasan Külcü şehitlere Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı, yaralılarımıza da acil şifalar diledi.
Grup burada yaklaşık 20 dakikalık sesiz protestoda bulunarak Bodrum İlçe Emniyet Müdürülüğü’nü ziyaret etti. Burada Bodrum İlçe Emniyet Müdürü Can Candaş’a, Hasan Külcü taziyelerini ileterekTürk Bayrağı hediye etti. Bayrağı öperek teslim alan Müdür Candaş “Mutlaka şehit olan kardeşlerimizin mekanları cennet. Bundan hiç bir şekilde şüphe yok” dedi.
“Hainler onursuzca ölecek”
23 yıllık meslek hayatından söz eden Candaş şunları söyledi:
“Ülkemiz üzerinde bir takım oyunlar oynanıyor. Şuna eminim hiç kimsenin yanına bu bırakılmaz, devletimiz bırakmaz. Bu hainler onursuzca ölecekler. Ama bu ülke, bu bayrak her daim var olacak. Bu acılar belki yine yaşanacak ama gerçek olan şu ki bu bayrak hiç bir zaman yere düşmeyecektir. Biz öyle bir Ata’nın torunlarıyız. Bir gidersek bin geliriz. Çünkü atamızdan bunu gördük. Hepimizin mutlaka uzaktan yakından şehit veya gazisi olmuştur. Böyle bir toplumuz”
Gaziler daha sonra polislere karanfil dağıttı.
Haber – Osman Uras

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir