Bodrum’da toplu taşımaya pazar tatili

Muğla Büyükşehir Belediye otobüsleri, Muğla ve diğer ilçelerinde haftada 7 gün çalışırken, turizmin önemli merkezleri Marmaris ve Bodrum’da, pazar günleri çalışmıyor.
Özellikle dar gelirli çalışan vatandaşların şaşkınlıkla tepki verdiği bu uygulama için yurdun dört bir yanından Marmaris’e gelerek öğrenim gören, yaklaşık 1800 üniversite öğrencisi bulunuyor.
Muğla Büyükşehir Belediye otobüslerinin şehir içi minibüslere göre daha ucuz, ekonomik hizmet verdiğine dikkat çeken Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi (MSKÜ) Marmaris Turizm Meslek Yüksekokulu Müdürü Zekeriya Bingöl, Muğla Büyükşehir Belediyesinden acilen bu sorunu çözmesini isterken yaptığı açıklamada; “Büyükşehir uygulamasıyla Muğla ve ilçelerinde hizmete giren Toplu Taşıma Belediye Otobüslerinin, dar gelirli çalışan kesimin ve öğrencilerin ulaşımını büyük ölçüde rahatlatırken, İl genelinde haftada 7 gün devam eden toplu taşıma hizmetinin sadece Marmaris ve Bodrum’da Pazar günleri verilmediğini öğrendik ve çok şaşırdık tabii. Malumunuz hep “Turizmi nasıl geliştirebiliriz?” diye çözüm arıyoruz. Şuan Marmaris’te bulunan okulumuz Turizm Meslek Yüksek Okulu ve diğer okulumuz Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulunda öğrenim gören yaklaşık 1800 öğrencimiz var. Öğrencilerimiz özellikle İzmir, Denizli, Balıkesir, Manisa, Aydın gibi Ege İlleri başta olmak üzere, İstanbul ve Anadolu’nun birçok ilinden gelerek Marmaris’te okuyorlar. Turizm sezonunun bittiği kış aylarında buralara ziyarete gelip giden öğrenci ailelerini de dikkate alırsak, Marmaris’i ziyaret eden kişi sayısı on binleri geçiyor. Buyurun size alternatif kış turizmi. Böyle bir ortamda hafta sonu tatilini gezerek, yöreyi tanımak isteyen öğrencilerimiz ve aileleri, kısıtlı ekonomik bütçeleriyle pazar günleri belediye otobüslerinin çalışmamasıyla, doğal olarak mağduriyet yaşıyorlar. Ümit ederiz ki Muğla Büyükşehir Belediyesi bu çağrımızı dikkate alarak, bu sorunu en kısa zamanda çözer.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.