Caretta Carettayı AKUT Kurtardı

BODRUM’da gece yarısı balıkçı barınağı yakınlarına gelen ve yüzmekte güçlük çeken caretta caretta, Arama Kurtarma Derneği (AKUT) Bodrum ekibi tarafından sudan çıkartılıp, tedavisi için Deniz Kaplumbağaları Araştırma Kurtarma ve Rehabilitasyon Merkezi (DEKAMER) yetkililerine teslim edildi.
Bugün saat 02.00 sıralarında, Yalıkavak Mahallesi’ndeki balıkçı barınağı yakınlarına yüzmekte güçlük çeken bir caretta caretta geldi. Caretta Caretta’yı farkeden balıkçılar, durumu AKUT Bodrum ekibine bildirdi. Barınağa gelen AKUT ekibi, 43 kilogram ağırlığında, 62 santimetre boyundaki daniz kaplumbağasını güçlükle karaya çıkardı. Vücudunda herhangi bir yara, kabuğunda ise kırık ve darbe belirtisi bulunmayan, ancak buna rağmen hareket etmekte güçlük çeken bitkin haldeki deniz kaplumbağası, bir otomobille tedavisi için, merkezi Ortaca ilçesi Dalyan Mahallesi’nde bulunan DEKAMER’e götürülüp, yetkililere teslim edildi.
Bodrum AKUT Ekibi lideri Sadettin Uslu, su üzerinde durmakta güçlük çeken caretta carettayı kurtarmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirtip, “İnşallah bir an evvel sağlığına kavuşup, tekrar doğal ortamına döner” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir