Engelli vatandaşlar mutluluklarını paylaştı

Başkan Mehmet Kocadon, Bodrum Belediye Başkanlığı tarafından “Hayatı paylaşmak için engel yoktur” anlayışıyla her yıl 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle düzenlenen etkinlikte bu yıl da engelli vatandaşlarla bir araya geldi.
Bodrum Belediyesi’nin ev sahipliğini yaptığı 3 Aralık Dünya Engelliler Günü için özel olarak hazırlanan etkinlik, Bodrum’un Bardakçı koyunda bulunan Azka Otel’de gerçekleşti. Etkinliğe Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon başta olmak üzere İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Mustafa Semiz, Bodrum İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mustafa Candar, Bodrum Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürü Mehmet Ünal, Bodrum Belediye Başkan Yardımcıları Taner Uslu ve İsmail Altındağ ile Belediye Meclis Üyelerinin yanı sıra ilçe genelinde yaşayan engelli vatandaşlar, velileri ve öğretmenleri katıldı.
Yemek ve canlı müzik eşliğinde düzenlenen etkinlikteki herkese “hoş geldiniz” diyerek sözlerine başlayan Başkan Kocadon, “Ben bu tür akşamlarda kendimi çok huzurlu ve güvende hissediyorum. Çünkü gerçek sevginin ne olduğunu, gözlerindeki ışıltıyı hissedebildiğim, yürekten o sıcaklığı alabildiğim çok güzel bir grupla beraberim bu akşam. Burada olmaktan ve sizleri burada görmekten son derece mutluyum. Uzun süredir sizlerle beraberim ve inananların yapmış olduğu mücadeleyi de işte hep birlikte görüyoruz. Bir şeye inandım: evet, engelli olabiliriz ama sevgi asla engel tanımıyor. Sevginin olduğu yerlerde bütün engeller bitiyor, bütün engeller aşılıyor. Bu çocuklarla beraber büyüdüm, şu anda 18 yaşında olanlarla aynı yaş grubuyum. Çünkü birçok güzel eğitim kuruluşumuzun temellerini attığımız arkadaşlarımız var ve üzerinden neredeyse 18 yıl geçmiş. O gün okula başlayan arkadaşlar, şimdilerde bana çok güzel mesajlar atıyorlar, minibüste tek başlarına seyahat edebiliyorlar, tribünlerde ise maçları birlikte izleyebiliyoruz. Kimisi güzel kitap yazıyor, kimisi el eserleri üretiyor. Bunları gördükçe gerçekten çok mutlu oluyorum. Tabi ki bir de son zamanlarda, ilçe Milli Eğitimimizle yaptığımız çalışmalara Halk Eğitim Merkezimizle yaptığımız çalışmaları da ekledik. Belli bir yaş grubu üzerindeki arkadaşlarımıza da Bodrum Belediyesi ve Halk Eğitimle beraber kurslar açtık. Yaptığımız bütün bu yatırımlar, bize sevgi olarak geri dönüyor. Hayatımda belki çok büyük eserlere imza attım, belki birçok hizmetler yaptım ama gerçek sevgi ve güzellikle yapılan karşılıksız sevgi işte bu çocuklar. Bu yüzden ben onlara hayranım. Onların yanında olmaktan son derece mutluyum ve son derece gururluyum. Görevimde olduğum müddetçe, onların yanında olmaya da devam edeceğim. Hem Milli Eğitim Müdür Vekilimize hem Halk Eğitim Merkezi Müdürümüze ve belediyemizin sosyal hizmetler birimine, bütün arkadaşlarıma ve kendi çocukları gibi eğitim kurumunda çalışan eğitmen ve öğretmenlerimize çok teşekkür ediyorum.” dedi.
Konuşmanın ardından Başkan Kocadon, geceye katılan engelli vatandaşlarla birlikte Bodrum’un yerel sanatçısı Aykoç ve grubunun çalıp söylediği hareketli şarkılarda dans ederek eğlendi. Küçük büyük her yaştan engelli vatandaşın sevgi seline kapılan Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, etkinlik boyunca keyifli anlar yaşadı. Başkan Kocadon, kendisine merhaba demek, fotoğraf ya da selfie çektirmek isteyen engelli kardeşlerini de kırmayarak sık sık mutlulukla poz verdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.