Geleneksel Atatürk Yol Koşusu Yapıldı

Tüm yurt genelinde olduğu gibi Bodrum’da da her yıl düzenlenen Atatürk Yol Koşusu bu yıl 15 kategoride gerçekleşti.
Atatürk’ün Ankara’ya gelişinin 97. yıldönümü kutlamaları kapsamında düzenlenen “Atatürk Yol Koşusu”nda bu yıl yaklaşık 400 sporcu mücadele etti. Bodrum Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü’nce düzenlenen koşuya Bodrum Yarımadası’ndaki okullardan öğrencilerin yanı sıra profesyonel sporcular da katıldı.
Bodrum İçmeler mevkisi ile Barış (İskele) Meydanı arasında gerçekleştirilen yarışlarda kıyasıya mücadeleler yaşandı. Bazı öğrenciler yarışmayı güçlükle bitirirken, bazıları da koşuları ambulanslarda tamamladı. Genç sporcular yorulan arkadaşlarına yardım etti.
Öte yandan yarışlara katılan sporcular Cumhuriyet Caddesi üzerinde koşarken birbirleriyle mücadele etmenin dışında caddeye giren araçlar ile de mücadele etmek zorunda kaldı. Motorize trafik polisleri ile zabıtaların güvenlik önlemi aldığı koşular sırasında kış aylarında araç trafiğine açılan Cumhuriyet Caddesine çıkan çok sayıda sokak olması nedeniyle bazı araçlar koşu güzergahına girerken, bazı sürücülerin koşan çocukları görmesine rağmen araçlarıyla ilerlemeleri ise dikkatlerden kaçmadı.
Koşuda dereceye girenlere düzenlenen törenle ödülleri verildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir