Kırçiçeği Bodrum Basket evinde mağlup oldu

TKBL’inde bu hafta evinde Gürespor ile karşılaşan Kırçiçekleri 5. periyoda uzayan maçtan 66-68 mağlup ayrıldı
Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi 12’nci maçında evinde Edremit Belediye Gürespor ile karşılaşan Kırçiçeği Bodrum Basket maçı uzatmalarda 2 sayı ile kaybetti. Ligin derbisi sayılabilecek maçta, Bodrum ekibi son saniyeye kadar mücadeleyi bırakmadı. Tribünü dolduran coşkulu Bodrum seyircisi ise takımını verdiği mücadeleden dolayı ayakta alkışladı.
Karşılaşmanın ilk üç periyodunda üstün oynayan Kırçiçeği Bodrum Basket, 12 sayı farkla girdiği 4. periyotta top ve sayı kayıpları yaşadı. Maça asılan rakip takım son saniyede skoru 62 – 62 eşitleyince, maç uzatmaya gitti. Beşinci periyotta sayı kayıplarını sürdüren Kırçiçekleri karşılaşmayı 66- 68 kaybetti
Kırçiçeği Bodrum Basket takımında Dilek Dedeoğlu 23 sayı atarken Güresporun Kanadalı oyuncusu Nirra Fields 41 sayı ile karşılamayı adeta tek başına sırtladı. Kırçiçekleri Bodrum Basketbol taraftarları karşılaşma süresince takımlarına sürekli destek verdi.
Maçtan sonra yapılan basın toplantısında Gürespor Baş Antrenörü Güray Kurtuluş: Öenmli bir maçtı, zor bir deplasmandı, Kırçiçeği Bodrum Basket bu ligin kaliteli ekiplerinden bir tanesi. Yendiğimiz için çok mutluyum, mücadeleyi bırakmadıkları için tüm oyuncularımla gurur duyuyorum.
Betül Pehlivan: Çok mutluyuz kazandığımız için, bizim için zorlu bir deplasmandı. Rakibimizi tebrik ediyorum.
Kırçiçeği Bodrum Basket Baş Antrenörü Ömer Petorak: Uzatmada 2 sayıyla maç kaybediyorsak hatayı kendimizde aramalıyız. Yaptığımız basit top kayıpları, konsantrasyon bozukluğu yenilmemize sebep oldu. Güresporu tebrik ediyorum. bizi destekleyen seyircimize teşekkür ediyorum.
Belgin Onbaşı: Kendi evimizde oynadığımız önemli bir mücadeleydi. Seyircimiz önünde kazanmak istediğimiz bir maçtı. Uzatmada yaptığımız basit hatalar yüzünden kaybettik. Rakibimizi tebrik ediyorum, sezon uzun, önümüzdeki maçlara bakacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir