Kırçiçekleri 67 – 57 galip ayrıldı

TKBL’nde bu hafta TED Ankara Kolejliler takımı ile kendi evinde karşılaşan Kırçiçeği Bodrum Basket maçtan 67 – 57 galip ayrıldı. Periyotları 13 -13, 34 – 28, 52 – 41 ve 67 – 57 geçen maçın en skorer isimleri 19 sayı ile Shay Selby ve 18 sayı ile Belgin Onbaşı oldu. Bodrumlu basketbol severler, her maçta olduğu gibi bu maçta da salonu doldurararak takımlarını desteklediler. Kırçiçekleri bir sonraki maçı deplasmanda Mersin BŞB Gelişim ile 14 Aralık Çarşamba günü oynayacak.
Maçtan sonra yapılan basın toplantısında, TED Ankara Kolejliler Baş Antrenörü Yasin Akıncı; “Biz rakibimize göre oldukça genç ve tecrübesiz bir takımız, bu ligde böyle sert maçlar oynayarak tecrübeleniyoruz. Maçın kırılma anlarında yaptığımız top kayıpları üzerine sayı kaybettik. Rakip takımı tebrik ediyorum” dedi.
Zeynep Koral; ” Bizim için önemli maçtı, iki takımı da tebrik ediyorum” dedi
Kırçiçeği Bodrum Basket’te Kulüp Başkanı Yiğit Özmen, “Son 2 maçtır uzatmalarada kaybediyoruz, geçtiğimiz hafta da koçumuz görevinden ayrıldı, yaşadığımız olumsuzlukların ardından evimizde oynadığımız bu maçı almamız gerekiyordu. Takımda herkes görevini yerine getirmesiyle galip olan taraf biz olduk. Rakibimiz de çok iyi bir mücadele sergiledi, tebrik ediyorum” dedi.
Belgin Onbaşı; “Rakibimizi mücadelelerinden dolayı tebrik ediyorum, 2 haftadır uzatmalarda aldığımız yenilginin ardından bu maç bizim için çok önemliydi. Lig uzun bir maraton galibiyette mağlubiyette olacaktır. Hem takım arkadaşlarımı, hem de rakibi tebrik ediyorum” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir