Küçük Futbolcular Anne Babalarıyla Mücadele Etti

Altınordu Bodrum Futbol Okulu’na devam eden 6-11 yaş arasındaki öğrencilerin hafta sonu antrenman maçındaki rakibi, okulun sürprizi ile velileri oldu.
Bitez’deki futbol okulunun yönetimi, velilerle haberleşerek öğrencilerine bir sürpriz yaptı. Antrenman maçı için okulun halı saha tesisine gelen öğrenciler, kendi aralarında mücadele edeceklerini düşünürken rakip olarak sahaya velileri çıktı. Çocukların kısa süreli şaşkınlığın ardından renkli görüntülere sahne olan mücadele başladı. Çocukların büyükler ile mücadelesinde, 15 dakikalık iki devre olarak 6 ayrı karşılaşma yapıldı.
Çocukların rakipleri genelde babalar olurken, bir maçta iki anne de mücadeleye katıldı. Karşılaşmalarda çocuklarının üstünlük sağlaması için onlara imkan tanıyan veliler, kendileri gol atmak istediklerinde ise zaman zaman zorlandı.
Karşılarında velilerini görünce şaşırdıklarını söyleyen çocuklardan Eray Babür “Buraya geldik, babalarla maç yaptık.” dedi.
İki tane gol atığını belirten Sarp Gürün ise maçta annesinin olduğunu ve iyi oynadığını ifade etti.
Veliler, mücadelenin kendileri içinde eğlenceli geçtiğini ve spor yaptıklarını belirtti.
Bodrum’da yaşayan İngiliz uyruklu anne Samantha Whitehouse, bir süreliğine kaleye geçtiği maçla ilgili gülümseyerek “Ben iyi bir kaleciyim.” dedi. Organizasyonun çocuklar içinde ayrı bir heyecan olduğunu kaydeden Whitehouse “Herkesin güzel vakit geçirdiğini düşünüyorum. 2 veya 3 gol yedim.” diye konuştu.
Velilerden Şule Gürün, çocuklardan daha çok eğlendiklerini söylerken Erhan Babür ise “Çocuklar ilk önce bizi karşılarından görmenin şaşkınlığını yaşadı. Daha sonra yüzlerinde mutluluk ifadesi belirdi” dedi.
Futbol okulunun antrenörü Kanat Özsert, “Çocuklar antrenman saatinde geldiklerinde sürprizle karşılaştılar. Spor adına güzel etkinlik oldu.” dedi.
Oynanan karşılaşmaların çocuklarının galibiyeti ile sona ermesi isteğiyle sahaya çıkan veliler, galip tamamladıkları maçların sonucunu da “Beraberlikle bitti.” diye ilan etti.
Haber – Osman Uras

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir