Liseli Aslı, Son Yolculuğuna Uğurlandı

Bodrum’da önceki gün sabah servise binip, okula gitmek için yolun karşısına geçmek isterken otomobilin çarpması sonucu yaşamını yitiren lise öğrencisi 14 yaşındaki Aslı Değirmen için bugün ikindide ailesinin yaşadığı İslamhaneleri Camisi’nde cenaze töreni düzenlendi. Törene Değirmen’in annesi Fatma Değirmen, babası Mehmet Değirmen, kardeşleri ve diğer yakınlarının da aralarında bulunduğu yaklaşık 800 kişi katıldı, gözyaşları sel oldu. Cenaze töreninde, kızlarını kaybetmenin acısını yaşayan Fatma ve Mehmet Değirmen çifti, gözyaşlarına boğuldu.
Anne Fatma Değirmen’in cenaze töreninde, “Daha kaç çocuk ölecek? Daha kaç can gidecek? ‘Bir Aslı vardı’ dersiniz’ diyerek ağıt yakması yürekleri dağladı. Kılınan namazın ardından Değirmen’in bir süre omuzlarda taşınarak İslamhaneleri Mahallesi Mezarlığı’na götürülen cenazesi gözyaşları içinde toprağa verildi. Değirmen Çifti, uzun süre kızlarının mezarı başından ayrılamadı.
Öte yandan Değirmen’in öğrenim gördüğü Bodrum Ayşe Gülsevim Ali Rüştü Kaynak Lisesi’ndeki sırasını arkadaşları çiçeklerle donattı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir