Rus Annelerden Çocuklarına Yılbaşı Eğlencesi

Bodrum’da Rusça konuşan ülkelerin vatandaşları tarafından düzenlenen etkinlikte yılbaşı kutlaması yapıldı. Anneleri tarafından çocuklar için düzenlenen etkinlikte çocuklar önce gönüllerince dans edip oynadı, ardından da Noel Baba’dan hediyelerini aldı.
Bodrumun Bitez mahallesinde Bodrum yarımadasında yaşayan Rusça konuşan aileler çocukları ile birlikte yılbaşını kutladı. 6 Ukraynalı anne İrina Golyakevich, Galina Ateş, Olga Eşiyok, Daria Çuhadaroğlu, Zina Şelest ve Katya Saat tarafından organize edilen etkinlikte çocuklar için kostümlü kutlama etkinliği düzenlendi. Çocukların tavşan peter pan, prenses, prens gibi çeşitli kostümler giydiği etkinlikte palyaço eşliğinde oyunlar oynadı. Çemberlere temsili kartopundan basket atmaya çalıştı, ardında sandalye kapmaya çalıştı. Bu etkinliklerin ardından ise noel baba çuvalındaki hediyeleri çocuklara dağıttı, onlarla birlikte fotoğraf çekildi.
Galina Ateş, Ukraynalı arkadaşları ile birlikte düzenlenen etkinlikte, “Çocuklarımızın da yılbaşını bizlerin yaşadığı gibi kutlamasını istedik. Onlar için kostümlü bir eğlence düzenledik. Kalina Restoran’da bizlere destek olarak mekanını açtı. Çocuklarımız dans edip, oyunlar oynayarak eğlendi. Etkinliğin sonunda da Noel Baba’dan hediyelerini aldılar” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir