Zeki Müren, Bodrum’da Anıldı

BODRUM’da, Zeki Müren Sanat Derneği ve Bodrum Sağlık Vakfı tarafından Bodrum Belediyesi’nin destekleri ile Zeki Müren’in 85’inci doğum gününde anma konseri düzenlendi.
Bodrum Belediyesi Heredot Kültür Merkezi’nde iki bölümden oluşan konserde, 50 kişilik koro ile Bodrum Zeki Müren Sanat Derneği korosu ve saz ekibi sahneye çıktı. Koro Zeki Müren’in eserlerinin yanı sıra farklı eserlerin de yer aldığı yaklaşık 36 şarkı seslendirdi. Konseri aralarında Bodrum Belediye Başkanı CHP’li Mehmet Kocadon’un eşi Hülya Kocadon ve CHP İlçe Temsilcisi Recai Seymen’in de yer aldığı yaklaşık 550 kişi izledi. Konserde derneğin korosunda bulunan söz yazarı Ülkü Aker de solo şarkılar söyledi. Aker, “Zeki Müren, sözleri bana ait olan 7- 8 eserimi seslendirdi” dedi.
Zeki Müren’i ölüm yıl dönümlerinde ve doğum gününde böyle konserler ile andıklarını belirten Koro Şefi Ahmet Sabancı ise “Biz bunu 15 senedir yapıyoruz. Onun adı ile kurduğumuz dernek ile her sene konserler düzenliyoruz. Bu konserimiz Bodrum Sağlık Vakfı yararına, engelliler için yaptık. Zeki Müren madem çok yardımsever, biz de onun bu yardımseverlik yolundan gidelim istedik” dedi.
Konser sonunda Sabancı’ya, çiçek ve engelli öğrencilerin yaptığı seramik plaket hediye edildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir