BODFAD’dan Temel Fotoğraf Eğitimi Semineri

Bodrum Fotoğraf Sanatı Derneği, (BODFAD) Temel Fotoğraf Eğitimi Semineri 6 Şubat 2017 Pazartesi saat 19.00’da gerçekleşecek.
BODFAD Dernek Merkezinde yapılacak seminerin eğitim Biriminde yer alacak isimler şöyle:
ERGÜL KARAGÖZOĞLU
1981 Bulgaristan, Şumnu doğumlu. Bodrum Anadolu Meslek Lisesi “Yat Kaptanlığı” bölümü bitirip, Marmara Üniversitesi “Turizm Rehberliği” bölümünden mezun oldu. Uzun yıllar yatçılık sektöründe çalıştı. Fotoğrafa ilgisi lise yıllarında Fotoğrafçılık Kulübünde başladı ve üniversite yıllarında devam etti. 2009’da ilk dijital makinesini aldıktan sonra fotoğraf konusunda daha ciddi çalışmaya karar verdi ve Anadolu Üniversitesi “Fotoğrafçılık ve Kameramanlık” bölümünden mezun oldu. BODFAD 10. dönem kursiyeri ve 2014 yılından bu yana BODFAD üyesidir. Bir erkek çocuk annesi olan Karagözoğlu seramik sanatçısı eşi Tevfik Türen Karagözoğlu’na ait çalışmaların satıldığı Derinmavi Seramik Galerisi’ni işletmektedir. BODFAD Yönetim Kurulunda ve Eğitim Biriminde görev yapmaktadır. Alternatif fotoğraf baskı yöntemleri üzerine çalışmaktadır.
JÜLİDE FIRAT
1973 İzmir doğumlu. Dokuz Eylül Üniversitesi Mimarlık Bölümü mezunudur. 21 yıldır mimarlık mesleğini sürdürmektedir.
Fotoğraf çekmek zaten hayatının bir parçası iken 2008 yılından itibaren fotoğrafla ciddi olarak ilgilenmeye başlamıştır.
BODFAD 10. dönem kursiyeri ve 2014 yılından itibaren BODFAD üyesidir.
Mimari, arkeoloji ve doğa fotoğraflarının yanı sıra soyut ve kurgulanmış fotoğraflara ilgi duymakta ve bu alanlarda fotoğraf üretimi yapmaktadır.
Fotoğrafın düşünsel ve kuramsal yanı ile de ayrıca ilgilenmektedir.
BODFAD sergilerinde ve gösterilerinde fotoğrafları yer almıştır.
ÜNAL ÖZFUÇUCU
1982 yılından bu yana fotoğraf çekiyor. Bursa Fotoğraf Sanatı Derneği BUFSAD’ın kuruluşunda yer aldı. 1987-1990 yıllarında Yönetim Kurulu üyeliği yaptı. BUFSAD Onur üyesi. 1985-1990 yıllarında Bursa’da değişik galerilerde 7 Karma sergiye ve 5 Karma Saydam gösterisine katıldı. Gümüşlük- Bodrum’da “Gümüşlük Fotoğrafları” kişisel sergi açtı. “Yaşamdan Esintiler”, “Bir Yaz Gecesi Bodrum”, “Gulete Yolculuk-İnsanlar”, “…için”, “Bahçemden”, “Suya Bakınca”, “Geride Kalanlar”, “Hayata Eklenmiş Fotoğraflar” gösterilerini yaptı. “Muğla Valiliği – Muğla Evi Projesi, Muğla Evi Tanıtım Kitapçığı” fotoğraflanması, 1992, “Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi, Zindan Sergilemesi” afiş ve broşür çalışması, 1993 ve “Aynur Özet, “Dipten Gelen Parıltı” Kitap, 2000” çalışmalarına katkı verdi.
Fotoğrafçılık ve Kameramanlık Bölümü mezunu.
BODFAD Bodrum Fotoğraf Sanatı Derneği Yönetim Kurulu Başkanı ve BODFAD Eğitim Biriminde görev yapmaktadır.
Bodrum Fotoğraf Sanatı Derneği, hakkında:
BODFAD Bodrum Fotoğraf Sanatı Derneği, kuruluşunu 2008 yılında tamamlamış ve 2012 yılında TFSF üyesi olmuştur.
Leleg ve Karya uygarlıklarının üzerine kurulu ve 4000 yıldan fazla geçmişi olan Bodrum’un ve çevresinin bu tarihsel mirasını belgelemeyi derneğin asıl görevi olarak görmektedir.
Turizmin ve kentleşmenin hızla kaybolmasına sebep olduğu geleneksel Bodrum kültürünü (düğünler, deve güreşleri, yağlı güreşler) ve doğasını fotoğraf sanatı aracılığıyla geleceğe aktarmak için üyelerinin çalışmalarını bu yöne kanalize etmektedir.
Fotoğraf dernekleri yönetimlerinin, fotoğrafın bütün alt başlıklarına eşit yakınlıkta olması gerekliliğinden hareketle, üyelerinin “yerelden evrensele” farklı bir bakış getirmesi yönündeki çalışmalarını desteklemektedir.
Değişik anlayıştaki fotoğraf çalışanlarını kentimize davet ederek, çalışmalarını ve görüşlerini izleyenlerle paylaşmaktayız. Yetişkinlere verdiği temel fotoğraf eğitiminin yanında, ortaokul düzeyindeki öğrencilerle çalışmalar yapmaktadır.

Haber – Abide Çetinöz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir