Bodrum; Barış-Yaşam-Sanat demektir

Bodrum Kent Konseyi Kültür Sanat Meclisi Yürütme Kurulu’nun yeni üyeleri, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’u makamında ziyaret etti.
Bodrum Kent Konseyi Kültür Sanat Meclisi’nin geçtiğimiz günlerde yapılan olağan genel kurulunda seçilen Eş Temsilcileri Nuran Yüksel, Hüseyin Akşen ile Yürütme Kurulu üyelerinden Ayşe Temiz, Nadi Atasoy, Şafak Yaşar, Bünyamin Pehlivan, Firdevs Şengül, Ayhan Uncuoğlu ve Feriha Beriş, Bodrum Belediyesi Kültür Sanat Koordinatörü Mehmet Kocair, Bodrum Kent Konseyi Başkanı Mustafa Demiröz ve Kültür Sanattan Sorumlu Yürütme Kurulu Üyesi Koordinatör Rezan Şebin; Başkan Kocadon’a ziyarette bulundular.
Bodrum’da kültür sanat etkinliklerinde yaşanan sorunlar ve organizasyon karmaşaları için çözüm önerilerinin konuşulduğu toplantıda, kent konseylerinin önemi vurgulandı. Başkan Mehmet Kocadon “İlk Bodrum Kent Konseyi kuruluşu önerisi başkan olarak benden gelmiştir. Bu güne kadar konseyimizin geldiği aşama sevindiricidir. Sanatı ve sanatçıyı ne kadar önemsediğimi ve desteklediğimi hepiniz biliyor ve yaşıyorsunuz. Bodrum’da yaşayan bu kadar değerli sanatçıların bu işe el atmaları beni sevindiriyor. O nedenle de elimden gelen desteği vererek çözüm önerilerinizi hayata geçireceğim.” dedi.
Barış-Yaşam-Sanat
Bodrum Kent Konseyi Kültür Sanat Meclisi Yürütme Kurulu, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’a kendi gündemlerinde olan proje ile ilgili bilgiler vererek, “Belki de Türkiye’de en çok ‘Barış’ sözcüğünü dile getiren, din, dil, etnik köken gözetmeksizin her söyleminizde barışı, bir arada yaşamı savunan bir başkansınız. Bizler de bu söylemlerinize, özellikle içinde yaşadığımız bu zor günleri aşmak için “Ve de sanat” diyoruz. ‘Savaş değil barış, ölüm değil yaşam, yaşam için sanat’ diyoruz. Ve bunu her alanda ifade etmek için neler yapabiliriz diye sizinle paylaşmak istedik.” dediler
Başkan Mehmet Kocadon projenin gerçekleşmesi için elinden gelen tüm desteği vereceğini ifade ederek, “Her zaman söylediğim gibi, Bodrum bir barış kentidir. Bütün Türkiye keşke bizim gibi yaşasa. Birlik beraberlik içindeki bu yaşam biçimimiz, ülkemize örnek olmalı. Sanatı da kattığınız bu söylemi, hep birlikte bütün ülkemize elbette yaymalıyız.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.