Bodrum’da “Terör ve Güvenlik” konulu toplantı…

Bodrum’da düzenlenen “Terör ve Güvenlik” konulu toplantıya konuşmacı olarak katılan AK Parti Muğla Milletvekili Nihat Öztürk, Türkiye’nin, büyük devlet olmanın gereğini yaptığını belirterek “Milletine, devletine, bayrağına düşman kim varsa bugün cezasını çekmek zorunda.” dedi.
AK Parti Muğla Milletvekili Öztürk, Türkiye küçük Millet Meclisleri (TkMM) Bodrum toplantısına katıldı. Bodrum Belediyesi Nikah Salonunda, “Terör ve Güvenlik” konulu toplantıda konuşan Milletvekili Öztürk, terörü sadece bugünün meselesi gibi görmenin hatanın başlangıcı olacağını söyledi.
Katılımcıların görüşlerini dile getirdiği toplantıda soruları da cevaplayan Milletvekili Öztürk, terör saldırılarının birbirinden bağımsız olmadığını, terör örgütlerinin birbiri ile anlaşmış gibi farklı zamanlarda eylem içerisinde olduğunu söyledi.
Herkesin kendi siyasi fikri ve eleştirisinin yanı sıra çözüm önerisi de olması gerektiğini belirten Öztürk, Türkiye’nin, büyük devlet olmanın gereğini yaptığını vurguladı.
Özellikle 15 Temmuzdan sonrası için terör hadisesinin ısmarlama olduğunu savunan Öztürk “”Milletine, devletine, bayrağına düşman kim varsa bugün cezasını çekmek zorunda. Her türlü terör örgütünü ve her türlü teröre yataklık yapanı, destek verenleri lanetliyoruz. Bazı arkadaşlar şurayı kaçırıyorlar. ‘Bunun FETÖ ile hiç alakası yok.’ Evet bazılarının FETÖ ile alakası yok. Bakıyorsunuz sosyal medyadan öyle şeyler paylaşmışlar ki bunu siz özgürlük olarak görebilirsiniz. Ama ben bunu millete, vatana, bayrağa karşı yapılmış bir suç olarak görüyorum. Siz eğer teröristleri, terörist cenazesine gidenleri, Mehmetçiğime kurşun sıkanları sosyal medyadan övme cesaretini gösteriyorsanız o zaman kusura bakmayın bu milletin vergileri ile ödenmiş o maaşları da almamayı da göze alacaksınız. Haksız, sadece ekmeğinin peşinde garibanlarla kim uğraşıyorsa ona da gereğini yapacağız.”dedi.
Toplantıya katılanlar arasında AK Parti Bodrum İlçe Başkanı Macit Gündoğdu ve CHP İlçe Başkanı Recai Seymen de yer aldı.
Türkiye’nin bulunduğu coğrafya emperyalist güçlerin enerji savaşları olduğunu ifade eden CHP İlçe Başkanı Seymen “Yaşadığımız coğrafyada terör sadece içten değil dıştan da desteklenerek bu noktaya geldiği aşikardır. Barış süreci gerekliydi ama yürütülme biçimi yanlıştı.Teröre karşı tek vücut olmamız lazım.” dedi.

Haber – Osman Uras

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir