“Ekonomide Gelişen Ülkeyi Kıskanan Çok Olur”

Bodrum ilçesinde düzenlenen ‘Ekonomik İstişare Toplantısı’n katılan Muğla Valisi Amir Çiçek, terörün Türk ekonomisini baltalamaya çalıştığını belirterek “Ekonomide gelişen bir ülkeyi kıskanan çok olur.” dedi.
Bodrum Kaymakamlığının ev sahipliğinde Salmakis Otel’de düzenlenen toplantya, Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon bazı resmi daire ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile iş adamları katıldı.
Toplantıda, 2016 yılının geride kalıp 2017 yılını yaşamaya başladığımızıifade ederek zamanın hızla geçtiğini dile getiren Vali Çiçek “Kötü örnekler bizi yıldırmasın. İyi örneklerle yolumuza devam edelim. Ortak akıl ile elde edilen projelerin sonu iyi gider” dedi.
Bütün terör örgütleri kötüdür
“En yakın çevrenizde savaş yapılıyor” diyerek Suriye ve Irak’tan söz edip terör örgülerinin Türkiye’ye yönelik eylemlerine değinen Vali Çiçek şunları söyledi:
“Çocukları öldürüyorlar. Bombalıyorlar. Suriye’den, Irak’tan bahsediyorum. Elbetteki yanımızda bombalar patlarsa, savaş olursa buraları da etkiliyor. Biz devamlı güçlü, azimli, vizyon sahibi olarak işlerimizi yürütürsek bize kimse bir şey yapamaz. 15 Temmuzu her an gözümüzün önünden geçireceğiz. 15 Temmuz, birliğimizi, beraberliğimizi, Türkiye Cumhuriyeti Devletini, ekonomisini yok edip bu bölgede savaş ortamı yaratıp yok etmenin denendiği bir gün olmuştur. Kimdir bu düşman, terördür. Terörün arkasındaki desteklerdir. FETÖ’dür. Bütün terör örgütleri kötüdür.”
“Ekonomide gelişen bir ülkeyi kıskanan çok olur”
Gelinen süreçte terörün bu kez ekonomiyi baltalamaya çalıştığını söyleyen Vali Çiçek, iş adamlarının, yatırımcıların, turizm işletmecilerinin yanında olduklarını, bunu kendilerine bir görev bildiklerini belirtti.
İzmir’de yaşanan terör eylemine de değinen Vali Çiçek, terörü lanetlediklerini ifade ederek, şehitlere Allah’tan rahmet diledi.
Vali Çiçek terörü yok etmenin yolu ile ilgili “Birbirimizin fikirleri, siyasi yapısı, etnik kökeni, yaşı, cinsiyeti ne olursa olsun, farklılıklar olsun, kol kola gireceğiz. Dayanışacağız. İşte milli birlik bu. Eğer biz, bir olduğumuz takdirde terör bir şey yapamaz. Ekonomide gelişen bir ülkeyi kıskanan çok olur” diye konuştu.
Vali Çiçek toplantıya katılanlara, Bodrum’u gelecek nesillere taşıyacak düşünceleri somutlaştırmak için çalışacaklarını kaydederek yatırımların, projelerin doğayı bozmayacak şekilde olmasının gerektiğini söyledi.
Toplantıda Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz’da, iyi niyet ve samimiyet olduğu sürece her türlü sorunun birlik ve berberlik içerisinde aşılacağına inandığını belirtti.
Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon ise, Vali Çiçek önderliğinde güzel bir toplantı yapacaklarını ve uzun süredir bu şekilde bir araya gelmediklerini belirterek, bu tür bir birlikteliğin samimi ortam oluşturduğunu anlattı.
Toplantı, katılımcıların görüşlerini açıklaması ve soru, cevap şeklinde devam etti.
Haber – Osman Uras

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir