Kış Trofesi Mücadelesi Başladı

Bodrum Açık Deniz Yelken Kulübü tarafından (BAYK) düzenlenen CFM-BAYK Kış Trofesi 1.Ayak Yarışları yapıldı.
Her yıl geleneksel olarak düzenlenen ve 7 ayaktan oluşan yarışların 1. ayak yarışları yapıldı. Yarışlara Muğla başta olmak üzere İstanbul, Ankara, İzmir, Çanakkale, Mersin ve Tekirdağ’dan 47 teknede yaklaşık 450 sporcu katıldı.
Her ayağı iki günden oluşan organizasyonun 1. ayak ilk gün yarışları, kuvvetli rüzgar nedeniyle güvenlik açısından olumsuzluk yaşanmaması için 3 saat 45 dakikalık gecikme ile başladı. Yarışların başlayacağı alana gitmek üzere denize açılan yelkenciler, organizasyon komitesinin anonsu ile yeniden limana dönerek beklemek zorunda kaldı. Rüzgarın hızının düşmesinin ardından tekneler yeniden denize açılarak yarışın başlama noktasına gitti.
İlk gün yarışlarında yaklaşık 14 millik Bodrum-Çelebi Adası-Bodrum rotası izlendi. Özellikle yarışın başladığı ilk anlarda yakın seyreden tekneler heyecanlı anlar yaşattı. Sporcular rüzgarlı havada dalgalarla ve birbirleri ile mücadele etti. Bodrum Sahil Güvenlik ve Bodrum Deniz Kurtarma ekiplerinin önlem aldığı yarışlarda, Çelebi adası yakınlarında karaya oturan bir “Mersin Yelken Akademisi” adlı tekne, ekipler tarafından kurtarıldı.
1. ayak ikinci gün yarışları daha sakin bir havada geçti.
IRC-A, IRC-B ve Destek sınıflarında yapılan yarışlarda, 20-21 Mayıs’ta gerçekleşecek son ayak mücadelesi ile CFM-BAYK Kış Trofesi sona erecek.
Haber – Osman Uras

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir