Öğrenciler, ölen arkadaşları için lokma döktürdü

Bodrum’da, trafik kazası sonucu hayatını kaybeden lise öğrencisi Aslı Değirmen için sınıf arkadaşları okul bahçesinde lokma döktürdü.
İslamhaneleri Mahallesinde geçen 5 Aralık’ta meydana gelen trafik kazasında, yolun karşısına geçmeye çalışırken otomobilin çarpması sonucu ölen lise öğrencisi Aslı Değirmen’in arkadaşları lokma döktürdü.
Ayşe Gülsevim-Ali Rüştü Kaynak Anadolu Lisesi öğrencisi olan Değirmen’in arkadaşları, okul yönetiminin de desteği ile bir araya gelerek vefat eden arkadaşlarını andı. Okul bahçesinde kurulan lokma tezgahında hazırlanan lokmalar, dua edilmesinin ardından dağıldı.
Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Mustafa Semiz, duyarlılıklarından dolayı öğrencilere teşekkür ederek, ailenin acısını paylaştıklarını söyledi.
500 öğrencisi bulunan okulun müdürü Hakan Camcıoğlu da “Aslı’yı anmak için ölümünün kırkıncı gününde lokma döktürdük. Ailenin acısını paylaşıyoruz.” dedi.
Aslı Değirmen’in sınıf arkadaşları da üzüntülerini ifade etti. Arkadaşları, Aslı Değirmen’in sırasının boş olduğunu belirtti. Öğrencilerden Sevim Tektek “Aslı’yı çok seviyorduk ve ölmesine çok üzüldük. Ancak o yine bizim yanımızda bizimle beraber. Sırası halen boş duruyor. Kimsenin oturmasını istemiyoruz. Çünkü orada anıları var.” diye konuştu.
Öğrencilerin daveti ile okulda bulunan Değirmen ailesinden Baba Mehmet Değirmen, adli sürecin devam ettiği olayla ilgili adalet istediklerini söyledi. Okul bahçesinde ayakta durmakta zorlanan anne Fatma Değirmen’i öğrenciler sarılıp teselli etmeye çalıştı.
Haber – Osman Uras

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir