CFM-BAYK Kış Trofesi 3. Ayak mücadelesi tamamlandı

CFM-BAYK Kış Trofesi 3. Ayak mücadelesi tamamlandı
Bodrum Açık Deniz Yelken Kulübü’nün düzenlediği CFM-BAYK Kış Trofesi 3. Ayak Yarışları tamamlandı.
Toplam 7 ayak olmak üzere her ayağı iki günden oluşan organizasyonun 3. ayak yarışlarına 46 teknede yaklaşık 400 sporcunun katıldı. Bu etabın ilk gün yarışları daha heyecanlı geçti. İkinci gün yarışlarından bazıları rüzgarın hızı yetersiz olduğu için tamamlanamadı.
İlk gün mücadelesi
IRC-A, IRC-B ve destek sınıfı olmak üzere 3 ayrı sınıfta 8 ayrı grup olarak yapılan yarışlarda ekipler farklı mesafelerde mücadele etti. Saatteki hızı 30 kilometreyi bulan rüzgarlı havada gerçekleşen mücadelede, destek sınıfı tekneler yaklaşık 15 millik Bodrum- Kargı Adası- Çelebi dsı Bodrum rotasında yarıştı. Bodrum – Karaada arasında kurulan parkurda şamadıra rotada yarışan IRC-A sınıfı tekneler yaklaşık 11 mil, IRC-B sınıfı tekneler ise 7,5 millik mücadele yaptı. Bazı ekipler teknik arıza nedeniyle yarıştan çekilmek zorunda kaldı.
İkinci gün mücadelesi
Mücadelenin ikinci günü için planlanan bazı yarışlar yetersiz rüzgar nedeniyle yarıda kaldı. IRC-A ve IRC-B sınıfı tekneler 5 millik şamadıra rotada tek yarış yaptı. Bu sınıfların aynı rotada ikinci yarışı ile destek sınıfının yaklaşık 18 millik Bodrum-Orak Adası-Bodrum rotasındaki mücadelesi, startın verilmesinden bir süre sonra rüzgarın hızının iyice azalarak yelken sporu için yetersiz olması nedeniyle yarıda bırakıldı.
Ödül töreni
Her ayağında bir önceki ayak yarışlarının genel sıralamada dereceye girenlere düzenlenen törenle ödüllerinin verildiği organizasyonda, ikinci ayak yarışlarında IRC-A 0’da “Arkas-Flying Box” isimli teknenin ekibi birinci olurken, IRC-A 1’de “Define”, IRC-A 2’de “Marina Vista Keyif 60”, IRC-A 3’de “Aurora X”, IRC-A 4’de “Layd Sun”, IRC- B 1’de “Zagun”, IRC- B 2’de “Blues 1 – Çorlu Sailing Team”, Destek sınıfında ise ” Ar-ya” isimli teknelerin ekibinin birinci oldu.
Üçüncü ayak yarışlarında ise ikinci ayak sonuçlarından farklı olarak IRC-A 3’de “Karavida – Cheese Sailing”, IRC-A 4’de “Yediçeriler”, IRC- B 1’de “Singlestar” isimli teknelerin ekibinin birinci oldu.
CFM-BAYK Kış Trofesi 3. Ayak Yarışları 18-19 Mart’ta gerçekleştirilecek.
Haber – Osman Uras

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.