İkinci ayak yarışları tamamlandı

Bodrum Açık Deniz Yelken Kulübü (BAYK) tarafından düzenlenen CFM-BAYK Kış Trofesi’nin oldukça çekişmeli geçen 2. ayak yarışları tamamlandı.
Her ayağı iki gün olmak üzere yedi ayaktan oluşan yelken mücadelesinin ikinci ayak ilk gün yarışları, rüzgarın hızı yetersiz olduğu için yaklaşık iki saatlik gecikmeli başladı. Pazar günü yapılan ikinci gün yarışları ise bol rüzgarlı bir havada gerçekleşti.
Yarışlara farklı bölgelerden 48 teknede yaklaşık 500 sporcu katıldı. Sporcular ikinci gün yarışlarında, yaklaşık 20 millik Bodrum-Çelebi Adası-Kargı Adası-Çelebi Adası-Bodrum rotasında kıyasıya mücadele etti. Rüzgarın zaman zaman hızını iyice artırması ile yarışa katılan ekiplerin dalgalar ve birbirleri ile mücadelesinde renkli görüntüler oluştu. Bodrum Sahil Güvenlik ve Bodrum Deniz Kurtarma ekipleri de önlem aldı.
IRC-A, IRC-B ve destek sınıfı olmak üzere 3 ayrı sınıfta 8 ayrı grup olarak yapılan yarışlarda, 2. ayak mücadelesinde dereceye girenlere, 25-26 Şubat’ta yapılacak 3. ayak yarışları kapsamında düzenlenecek törenle kupaları verilecek.
Haber – Osman Uras

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.