İranlı sanatçı Ramin Bodrum’a Geliyor

İranlı sanatçı Ramin Farhangniya, büyüleyici sesi ve farklı dillerdeki aşk şarkılarıyla 14 Şubat akşamı D-Marin Turgutreis Yacht Club’de!
İran’ın güçlü yorumcularından Ramin Farhangniya,duygusal yorumu ve güçlü sesi ile dinleyenleri derinden etkileyeceği bu gecede birbirinden güzel şarkıları seslendirecek.
Sanatçı İran’ın önemli okullarından olan Ferhango Honer’de nota, solfej ve nazariyat eğitimi aldı ve hocası ünlü akerdeon virtüözü Ali Aghapur’un güçlü sesini fark etmesiyle yorumculuk serüvenine başladı. Daha sonra Azerbaycan Bakü Konservatuvarı’nda çok değerli hocalarla çalışma fırsatı bulan Farhangniya, müzik eğitimini burada tamamladı.
Müziğin birleştirici gücünden yararlanan ve şarkılarını savaşın-göçlerin savurduğu hayatlar için dünya barışına adayan Ramin Farhangniya, Azerbaycan’ın unutulmaz klasiklerinin yanı sıra Farsça, Türkçe, Lazca, Yunanca, Kürtçe, Rusça, Gürcüce, Ermenice dillerinde seslendirdiği eserlerle müzikseverlerle buluşuyor.
Solist Ramin Farhangniya İran Azerisi bir tenor Bakü’nün ünlü sahneleri olan; Reşid Behbudov Mahnı Tiyatrosu, Rus Dram Tiyatrosu ve Tacikistan Başkonsolosluğu Amfi Tiyatrosu gibi birçok yerde sahne almış, Bakü’de müzik eğitimine ve sahne çalışmalarına devam ederken Türkiye’nin farklı şehirlerinde sahne performansları gerçekleştirmiştir.
Birleşmiş Milletler-Uluslararası GöçÖrgütü’nün (IOM) İstanbul’da uluslararası göçmenler hakkında farkındalığı arttırma projesi kapsamında düzenlenen Sanatın Kanatları-Renkli Göç Gecesi etkinliklerinde sahne almış Zorlu PSM vb pek çok salonda konser veren, sanatçı
“Azerbaycan Aşk Şarkıları” ve Ortadoğu Şarkıları – Bahar e Delkash ‘ adında 8 farklı dilde eserlerin yer aldığı albümler yapmıştır.
Sanatçı hakkında ayrıntılı bilgi için:http://raminfarhangniya.com/
D-Marin Turgutreis Yacht Club, Sevgililer Günü özel menüsüyle romantik bir buluşma için ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Yacht Club için hazırlanan Sevgililer Günü özel programında İran’ın güçlü yorumcuları arasında gösterilen Ramin Farhangniya performansının yanı sıra benzersiz bir akşam yemeği menüsü yer alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir