Yelkende İl Mücadelesi Bodrum’da Başladı

Muğla Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü Yelken Yarışları 1. ayak mücadelesi Bodrum gerçekleşti.
Altı ayaktan oluşan organizasyonun, Bodrum Belediyesi Bodrumspor Yelken Şubesi’nin desteği ile İçmeler’de yapılan 1. ayak mücadelesine 9’u Muğla’dan olmak üzere 12 klüpten toplam 145 sporcu katıldı. İl dışından katılım Galatasaray Yelken Şubesi, Göztepe Yelken Şubesi ve Alanya Yelken Kulübü’nden oldu.
Optimist, optimist junior, laser 4.7 ve radial sınıflarında düzenlenen ve 3 günü kapasayan yarışlarda sporcular kıyasıya mücadele etti. Yarışların tamamlanmasının ardından dereceye girenler belirlenerek düzenlenen törenle madalyaları verildi.
Genel sıralamaya göre, optimist sınıfında Era Yelken Kulübü’nden Umut Kartal, optimist junior da Turgutreis Yelken Kulübü’nden Bilgenur Yazıcı, laser 4.7’de Bodrum Belediyesi Bodrumspor’dan Efe Ağan, radialda Era Yelken Kulübü’nden Mert Kaan birinci oldu.
Ödül törenine katılan Muğla Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürümüz Serkan Öçalmaz, yarışlara katılan tüm sporcuları kutlayıp başarılar diledi. Sporcuların ailelerine teşekkür eden Öçalmaz, küçük yaşlarda çok sayıda sporcunun olduğuna işaret ederek “Geleceğimiz olan çocuklarımız bu yarışlarda mücadele etti. İleride olimpiyalarda başalarılar elde edecek daha çok sporcumuz olacak.” dedi.
Haber – Osman Uras

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir