Bodrum TR-Extrem Offroad nefes kesti

Bodrum’da düzenlenen Bodrum TR-Extrem Offroad Festivali nefes kesen bir mücadeleye sahne oldu.
Halikarnas Motor Sporları Kulübü tarafından Çağdaş Holding ve Kule Rock City’nin ana sponsorluğunda bu yıl ilk kez organize edilen festivalde 25 kulüpten 100’ün üzerinde sporcu yıldızlar, gençler, ustalar, veteranlar, kadınlar, ATV-UTV, ATV-UTV Hobi ve prestij kategorilerinde, son derece zorlu bir parkurda düşe kalka yarıştı.
Yarışta ilk şanssızlığı Halikarnas Motor Sporları Kulübü’nden Can Önder ve Harun Kaya yaşadı. Dengesini kaybederek düşen Önder çenesinden, Kaya da sol baldırından yaralandı. Sağlık görevlilerinin alana girebilmesi için yarış durdurulurken, ilk tedavileri pistte yapılan iki sporcu daha sonra ambulansla Bodrum Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Yaralıların durumlarının iyi olduğu öğrenildi. İki sporcunun hastaneye kaldırılmasından sonra bu kez yine Halikarnas Motor Sporları Kulübü’nden Mert Kökçü direksiyon hakimiyetini kaybederek düştü. Burnu bile kanamadan ayağa kalkarak yarışa devam eden Kökçü, kalan üç turda kaybettiği süreyi telafi edip yeniden liderliğe yükselirken, kazanma azmiyle seyircilerden büyük alkış aldı.
Dereceye Girenlere Ödülleri Verildi
Muğla’nın Bodrum ilçesinde düzenlenen Bodrum TR-Extrem Offroad Festivali nefes kesen bir mücadeleye sahne oldu. Halikarnas Motor Sporları Kulübü tarafından Çağdaş Holding ve Kule Rock City’nin ana sponsorluğunda bu yıl ilk kez organize edilen festivalde 25 kulüpten 100’ün üzerinde sporcu yıldızlar, gençler, ustalar, veteranlar, kadınlar, ATV-UTV, ATV-UTV Hobi ve prestij kategorilerinde, son derece zorlu bir parkurda düşe kalka yarıştı. Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz’ın da son etabı izlediği yarışlar, kıran kırana mücadele içinde geçti.
Çocuklar kategorisinde Baran Bulut Kocaman, kadınlar kategorisinde Gökçen Kabaş, gençler kategorisinde Burak Akbulut, Hobi A kategorisinde Erdem Töraydın, Hobi B kategorisinde Mehmet Kırbaş, Prestij kategorisinde Barış Tok, Veteran kategorisinde Soner Gökşen, Usta kategorisinde Mert Kökçü, ATV Kategorisinde Mehmet Saygın, UTV kategorisinde Levent Köksal ve eşi Julie Köksal birinci oldu.
Dereceye giren sporculara kupa ve madalyalarını, Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz ve organizasyon görevlileri verdi. ATV ve UTV kategorisinde dereceye giren sporculara kask hediye edilirken, motokros sporcularına da Swiss Otel’de 2 gecelik çift kişilik konaklama hediye edildi.
Tören, dereceye giren tüm sporcuların İzmir Marşı eşliğinde hatıra fotoğrafı çekilmesi ile sona erdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir