Bodrum’da Vergi Ve Muhasebe Haftası Kutlanıyor

Bodrum’da görev yapan Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler, 1-7 Mart Muhasebe Haftası dolayısıyla her yıl olduğu gibi Bodrum Belediye Meydanında bir araya geldiler.

Bodrum Vergi Dairesi Müdürü Şebnem Tokbay’ın da katıldığı Bodrum’daki tören, Mustafa Kemal Atatürk ve aziz şehitlerimiz için bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başladı.
Çelenk sunumunun ardından kürsüye gelen Bodrum Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanı Barış Erdoğan yaptığı konuşmada “meslek mensubu olarak bizler üreten canlı, dinamik Türkiye için hep birlikte çalışıyoruz” diyerek başladığı konuşmasını şöyle sürdürdü:
“Kaliteli hizmet sunarak güvenilir danışmanlar olarak bütün ülkemizde hizmet veriyoruz. Kamu kurumu niteliğinde olmamız sebebiyle sürekli sosyal faaliyetlerde bulunuyoruz. Toplumsal sorumluluğumuz gereği çağdaş dünyadaki tüm gelişmeleri işletmeler adına, ülkemiz adına takip ediyoruz. Hazırladığımız akademik raporları, bilimsel raporları ihtiyacı olan kurum ve kuruluşlara ve elbette ki ülkemizdeki işletmeler ve işletme sahiplerinin faydasına sunuyoruz.”
Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler daha sonra Trafo Kafe’de düzenlenen kahvaltıya geçtiler.
VERGİ HAFTASI DA ÇEŞİTLİ ETKİNLİKLERLE KUTLANIYOR…
Öte yandan aynı tarihler arasında kutlanan 28. Vergi Haftası kapsamında ziyaretlerini sürdüren Muğla Vergi Dairesi Başkanı Hüseyin Bayar ve Bodrum Vergi Dairesi Müdürü Şebnem Tokbay da Bodrum Ticaret Odasını ziyaret etti. Ziyarette BODTO’yu temsilen Meclis Başkanı İlhan Ersan, Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut S. Kocadon ve Başkan Yardımcısı İbrahim Akkaya hazır bulundu.
Bodrum’un vergi sıralamasında üst sıralarda yer alması, birçok işletmenin merkezinin başka illerde olmasına rağmen, Bodrum’da önemli bir vergi tahakkuku olduğunu söyleyen BODTO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut S. Kocadon, işletmelerin her türlü ekonomik dalgalanma karşısında ayakta kalmak için mücadele ettiklerini, çeşitli devlet destek ve teşvikleri can suyu olacağını belirtirken, Odamızın “Nefes Kredileri” hakkında bilgi verdi.
Muğla Vergi Dairesi Başkanı Hüseyin Bayar, BODTO’yu ve çalışmalarını takip ettiğini, çalışmalarından dolayı kutladığını belirtirken, 2016 yılında 2 milyar 280 bin vergi tahakkuk ettiklerini, bunun 2 milyar 30 binini 600 personelle tahsil etiklerini aktardı. Türk vergi sistemi içinde vergilerin işletmeler nezdinde sağlıklı bir ortamda yürütülmesini hedeflediklerini beyan etti. Ziyaret iyi dilek ve temennilerle son buldu.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir